NovinkyKam na koncert?

Sima Martausová má nový singel, v ktorom sa na svet pozerá z banánovej šupky

Po minuloročnom letnnom singli Karavan a úspešnej rotácii pesničky Buď mi doktorom má Sima Martausová pre rádiá pripravený nový singel Banánová šupka. Veselá pesnička z albumu „Na pravom poludní“bude určite spríjemnením čoraz teplejších dní.

“Pieseň Banánová šupka je o tom, že je dobré niekedy spadnúť, akoby šmyknúť sa na banánovej šupke. Je o tom, že je dobré mať aj chyby a nedokonalosti. Práve na nich sa najviac učíme pokore,” opisuje význam piesne jej autorka Sima Martausová.

Sima aj jej Päť chlapov v kapele (Igor “Ajdži” Sabo-bicie, Martin Zajko – gitary, mandolíny, ukulele, Pišta Lengyel – gitara, steel guitar, Martin Gašpar – kontrabas, basa, Martin Wittgruber – klávesy, akordeón) ďalej úspešne vypredáva sály na celom Slovensku. V marci odohrali vypredaný koncert v Zrkadlovom háji. Ako hosť sa Sima predstavila na vystúpeniach Show Jana Krausa na Slovensku, neskôr v Londýne a Manchestri a následne aj v televíznom prenose tejto show. S pánmi Milanom Lasicom a Pavlom Hammelom absolvovala v marci vo Viedni aj špeciálny koncert pre Čechov a Slovákov. Pripravuje sa na vystúpenie pre Nadáciu Orange, kde zaspieva spoločne s Danom Bártom. Začiatkom mája sa na štyroch koncertoch spolu s kapelou zastavia v mestách na východe Slovenska a hneď potom ich čaká pražské vystúpenie v Malostranskej Besede. Pribúdajú aj termíny letných festivalov a vystúpení.

“Veľmi si vážim, že som mohla ísť s pánom Krausom a pánom Kosikom na turné do Anglicka. Bol to pre mňa veľký zážitok spievať tak ďaleko a zároveň tráviť čas s takými milými ľuďmi. Keď som išla do Show Jana Krausa, tak som pána Krausa už poznala a vedela som, že sa nemám čoho báť, že je to príjemný človek,” spomína na čas strávený s českou moderátorskou osobnosťou Sima

Termíny koncertov :

1.5. Michalovce

MsKS, Veľká sála

viac info na: kultura.michalovce.sk

2.5. Bardejovské kúpele

Kino ŽRIEDLO

viac info na: tik-bardejov.sk

3.5. Sabinov

MsKS Sabinov, kinosála

viac info na: kulturnestredisko.sk

4.5. Vranov nad Topľou

Mestský dom kultúry

viac na: kulturavranov.sk

7.5. Praha

Malostranská beseda

8.5. Stěbořice u Opavy

20.5. Zlaté Moravce

MSKŠ Zlaté Moravce

aktualizované info :

www.simamartausova.sk

https://www.facebook.com/pages/Sima-Martausová/306953752770387?fref=ts

 zdroj: Rado Mešša

foto: Veronika Valúchová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky