NovinkyKam na koncert?

Sima Martausová má nový singel, ktorý jej “pristane”

Po rušnom a veľmi úspešnom letnom hraní na koncertoch a festivaloch prichádza Sima Martausová do rádií s novým singlom Na pravom poludní. Titulná pesnička z albumu „Na pravom poludní“, ktorá sa už stala hitom na živých vystúpeniach určite „pristane“ aj vysielaniu slovenských rádií.

Sima aj jej Päť chlapov v kapele (Igor “Ajdži” Sabo-bicie, Martin Zajko – gitary, mandolíny, ukulele, Pišta Lengyel – gitara, steel guitar, Martin Gašpar – kontrabas, basa, Martin Wittgruber – klávesy, akordeón) celé leto úspešne hrali na koncertoch a festivaloch po celom Slovensku, ale aj v Čechách. Práve tam sa Sima stáva čoraz populárnejšou a okrem divákov si ju a jej hudbu obľúbil Tomáš Klus, ktorý ju pozval na krst svojho albumu Anat život není do Svojšíc pred vypredaný amfiteáter. Jej bezprostrednosť oceňuje aj moderátor Jan Kraus, s ktorým sa Sima sa chystá na ďalšiu šnúru slovenských vystúpení v rámci Show Jana Krausa. Českým divákom sa vo väčšej miere predstaví v novembri ako hosť na už teraz vypredanom turné mladej a v Čechách veľmi populárnej skupiny JELEN, ktorá si ju vybrala ako hosťa. Doma na Slovensku si s veľkým úspechom zahrala na spoločnom koncerte s Janou Kirschner, na ktorom ich spoločnú skladbu ocenilo publikum veľmi hlasným a dlhotrvajúcim potleskom. O účinku svojich pesničiek sa príjemne presvedčila aj v rámci koncertu na festivale LODENICA v Piešťanoch. Počas celého jej vystúpenia ju sledovalo asi šesť tisíc doširoka usmiatych divákov.

https://www.youtube.com/watch?v=2vrfk_aLkuk

„Je to neuveriteľný a neopísateľný pocit, keď ľudia takto intenzívne vnímajú našu hudbu. Práve toto mňa a chlapcov z kapely nabíja neuveriteľnou energiou. Práve pre takéto chvíle to robíme a je to pre nás tá najväčšia odmena…,“ prezradila svoje pocity Sima.

Pesničiek na nový album má Sima napísaných v zálohe dosť, ale zatiaľ sa ešte na jeho nahrávanie nechystá. Jedna nová pesnička sa však objaví už čoskoro. Vďaka veľkému záujmu fanúšikov Sima nahrá štúdiovú verziu vianočnej pesničky, ktorá vznkla veľmi spontánne spolu s videom tesne pred Vianocami minulý rok.

Termíny koncertov :

17.10. Košice

18.10. Kežmarok

19.10.Nová Dubnica

21.10.Košice

22.10.Bardejov

15.11.Krnov

19.11.Žilina

22.11. Hranice na Moravě

23.11.Ostrava

25.11.Bratislava

26.11.Bratislava

27.11.Karlovy Vary

5.12.Pardubice

9.12.České Budějovice

13.12. Praha

15.12. Smižany

20.12.Bratislava

24.11.Brno

4.12.Plzeň

17.12.Nitra

aktualizované info :

www.simamartausova.sk

https://www.facebook.com/pages/Sima-Martausová/306953752770387?fref=ts

zdroj: Rado Mešša

foto: Veronika Valúchová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky