Novinky

SharkaSs vydáva prvú oficiálnu nahrávku E.P. 2016, Predstavuje ju klip a singel Plusy a mínusy

Možno si ju pamätáte zo súťaže Česko Slovensko má talent, kde to v roku 2012 dotiahla až do semifinále a svojím freestylom úplne dostala porotcov Jara Slávika a Lucii Bílou. Na rozdiel od iných však SharkaSs nezaháľala. Celú dobu vytrvalo pracovala na svojom sne, naberala ďalších a ďalších fanúšikov, natočila niekoľko úspešných klipov a teraz konečne prichádza aj s prvou oficiálnou nahrávkou obsahujúcu celkom štyri skladby. Pod názvom E.P. 2016 vychádza výhradne digitálne vo vydavateľstve Supraphon a uvádza ju pôsobivý videoklip Plusy a mínusy.

„To, čo som chcela povedať, nestačilo vyjadriť iba slovami. V celom videu vidno všetky živly našej planéty, ktoré dokresľujú význam toho, čo som mala na srdci: oheň – pre mňa vyjadrenie emócií, voda – chlad a to, že život plynie ďalej, vzduch – kolobeh situácií, ktoré nás niekedy dokážu poriadne vyviesť z miery, krajina – rodina, zázemie," vysvetľuje talentovaná rapperka a speváčka, prečo voľba padla práve na Plusy a mínusy.

Klip, ktorý sa nakrúcal v priebehu mrazivého februárového dňa na severe Čiech, vznikol podľa scenára Jakuba „Mahdies“ Mahdala. Ten sa postaral i o réžiu a kameru. Autorkou textu je SharkaSs. Spoločne so skladateľkou a producentkou Blankou Maderovou je podpísaná aj pod hudobnú zložku piesne.

Tvorivé duo má na svedomí aj zvyšné tri skladby, obsiahnuté na E.P. 2016. Konkrétne ide o už skôr, vďaka rádiám a úspešnému videoklipu, preverený hit Fly to the Blue Sky. Ďalej o jednu z najstarších skladieb SharkaSs, ktorá sa dočkala kompletne nového zvuku a na E. P. 2016 sa objavuje pod názvom Přání (predtým Jedno přání). Štvoricu piesní dopĺňa emotívna balada Dokud to půjde, v ktorej SharkaSs opisuje svoju minulosť, problémy s ňou spojené, následné očistenie a honbu za svojím snom.

E.P. 2016 je zároveň predzvesťou vecí budúcich, čo potvrdzuje podpis zmluvy SharkaSs s vydavateľstvom Supraphon. K tomu talentovaná interpretka dodáva: „Supraphon som si vybrala, pretože ide o značku, ktorá zotrváva a je kvalitná. Za všetko hovorí skutočnosť, že práve v tomto vydavateľstve sa rodili diela Karla Gotta, Lucie Bílé a ďalších velikánov nielen českej hudby. S ľuďmi z tejto firmy, s ktorými spolupracujem, si rozumiem, a máme rovnakú vidinu toho, ako a kam môžem svoju tvorbu ďalej smerovať.“

zdroj: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky