Novinky

SharkaSs DEBUTUJE! Dnes vydáva album PROTIKLADY

Rok po vydaní svojho prvého E.P. 2016 sa talentovaná rapperka, skladateľka, textárka a producentka SharkaSs výrazne hlási o slovo s debutovým albumom. Novinka dostala názov Protiklady, vychádza dnes, v piatok 28. apríla v Supraphone a obsahuje vrátane zaujímavých bonusov až šestnásť skladieb, (respektíve sedemnásť – v prípade digitálnej verzie). Nechýbajú známe a veľmi úspešné piesne Plusy a mínusy, Fly to the Blue Sky alebo Proč to tak cítim jenom já, väčšina songov sú však úplne novinky.

,,Album vznikal viac ako dva roky a podieľalo sa na ňom veľa zaujímavých ľudí. Napríklad Blanka Maderová, producentka s diplomom z anglickej literatúry, ktorá študovala na Harvarde a je dcérou majiteľa známeho hudobného štúdia Faust – pomohla mi utriediť texty, naspievala so mnou niektoré refrény a podieľala sa na skladaní a produkcii songov. Ďalej Lazy Hammock, anglická speváčka, ktorá hosťuje v piesni To the wind a ďalší zaujímaví ľudia, ktorých prezradí až samotný album,” hovorí k svojmu debutu talentovaná rapperka, ktorá na seba prvýkrát výrazne upozornila v súťaži Česko Slovensko má talent, kde to v roku 2012 dotiahla až do semifinále a svojím freestylom očarila porotkyňu Luciu Bílú a Jara Slávika.

Okrem vyššie zmienenej Blanky Maderové a speváčky Lazy Hammock sa na albume podieľala taktiež pop-rocková kapela Lola (pieseň Hra o city) či začínajúca americko-česko-japonská speváčka Sachi (Něco nový začína). Obsahovo a aj hudobne sú Protiklady veľmi silnou a autentickou autorskou výpoveďou, prostredníctvom ktorej sa SharkaSs etabluje z teenagerskej senzácie v silnú hudobnú osobnosť s nespochybniteľným talentom.

,,Je to dokončenie mojej doterajšej práce. Zhrnutie. Moji poslucháči ma počúvajú hlavne skrz sociálne siete, ale tam chýba skutočný dotyk, no tohto albumu sa môžeš dotknúť a vieš, že je to skutočné. Je to pre mňa a pre moju kariéru ako takú veľmi dôležitý moment. Vďaka tomuto albumu som si veľmi veľa vecí ujasnila a myslím, že som sa stala nielen lepšou hudobníčkou ale aj človekom,” vysvetluje SharkaSs, čo pre ňu osobne znamená zakončenie dvojročnej usilovnej práce vydaním debutu.

SU63412_mailČo sa týka doby vzniku, debut SharkaSs sa dá časovo ohraničiť skladbou  Nejen jednou, ktorá vznikla ako prvá pieseň albumu Protiklady a introm k celému albumu, songom Mimo moje území, ktorý je najčerstvejšou vecou SharkaSs a zároveň funguje aj krátka ochutnávka z albumu prostredníctvom klipu na YouTube: http://y2u.be/L9QPCXxjm6Q.

Bez ktorých skladieb by si SharkaSs svoju albumovú prvotinu nedokázala predstaviť? ,,Song Tobě se nechce jít presne vystihol moje pocity. Inštrumentál som zložila skoro celý album sama a presne odráža moje emócie, pocity a myšlienky, ktoré som mala v dobe, keď som ho písala. Potom je to samozrejme singel Plusy a mínusy a určite taktiež pieseň Prostor. Mám pocit, že dokončením týchto dvoch skladieb som sa posunula na ďalší level a mám k nim obrovský vzťah.”

ZDROJ: SUPRAPHON/ SOUL FOR SHOW 2017

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky