NovinkyKam na koncert?

SEAL PO SIEDMYCH ROKOCH V BRATISLAVE

Nigérijskému imigrantovi a Brazílčanke sa 19. februára 1963 narodil v Londýne chlapec, ktorý dostal meno Seal Henry Olusegun Olumide Adelo Samuel. Po základnej škole začal študovať strojárstvo a architektúru, ale svet ho pozná ako fantastického soul-popového speváka a muzikanta pod skratkou SEAL.

Vystupovať síce začal už ako 11 ročný, ale na profesionálnej hudobnej scéne sa objavil až začiatkom 90. rokov minulého storočia.

CRAZY – to bol debutový singel z roku 1990, ktorým prerazil až na druhé miesto UK CHARTU. Singlom KISS FROM A ROSE z albumu SEAL 2 sa prespieval do konca na 1. miesto US CHARTU.

SEAL nahral vo svojej kariére 8 štúdiových albumov.  Tento držiteľ 4 GRAMMY a 3 BRIT AWARDS sa po siedmych rokoch opäť predstaví v Bratislave. Zaspieva nové skladby zo zatiaľ posledného albumu SOUL 2 a samozrejme svoje najväčšie hity, ako Killer, Kiss From a Rose, Crazy, Amazing a ďalšie. Hudobník, ktorý na budúci rok oslávi 50. narodeniny, vystúpi vo štvrtok 29. novembra po 20:00 v Incheba Expo Aréne.

Lístky budú v predaji od stredy, 30.5.2012 na www.xl.sk.

Viac info: www.xl.sk

zdroj: www.xl.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky