Novinky

Saténové ruky v road movie s Borisom Ondreičkom

Saténové ruky zverejnili svoj v poradí už siedmy videoklip k novej pesničke Na plný plyn. Tentokrát sa rozhodli pre hraný klip a v hlavnej úlohe sa predstavil Boris Ondreička, autor textu a frontman kapely Kosa z Nosa. O réžiu sa postarala Soňa Maletz.

Na plný plyn je výnimočným textárskym počinom Borisa Ondreičku a hovorí o pomyselnom rozhovore s partnerkou o láske, tele a jednoduchosti. “Po prvom vypočutí pesničky Na plný plyn som ostala unesená atmosférou, ktorú sa Saténovým rukám v spolupráci s Borisom Ondreičkom podarilo vytvoriť. Ihneď sa mi v hlave začali vynárať obrázky nekonečných ciest z filmov a fotografií Wima Wendersa. V podobnom duchu som sa rozhodla natočiť aj klip. Meditatívna road movie s Borisom v hlavnej úlohe,” hovorí režisérka Soňa Maletz, ktorá mala v stvárnení voľnú ruku.

Klip sa natáčal počas nedeľného podvečera v Pustých Úľanoch na rovnej ceste lemovanej poliami akoby mimo civilizácie. A na ceste sám muž vo svojom aute. Vyvoláva dojem abstraktnej, sentimentálnej road movie bez zbytočnej dramatizácie. V klipe sa zdanlivo nič nedeje, ale aj taký býva obyčajný jednoduchý život. V protiklade s rovnou pokojnou krajinou je vnútorný nepokoj hlavnej postavy.

Pozrite si nový videoklip Na plný plyn:


V lete si budete môcť Saténové ruky pozrieť a vypočuť naživo na týchto miestach:

  • Tužina Groove Festival / 23. júl
  • Žákovic Open / 31. júl
  • Coffee sheep, Trenčín / 4. september
  • Kulturák, Bratislava / 14. september
  • Wave, Prešov / 25. september

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky