NovinkyFotoreportyReportáže

SABATON SO SEBOU PRINIESOL ŠVÉDSKU ZIMU I HORÚCU ŠOU

Sobotný večer v Košiciach patril usporiadateľskej agentúre EPG. Tá pripravila pre mnohých ľudí trojicu kapiel, ktoré isto prilákali svojich priaznivcov do športovej haly Cassosport. Pred halou sa zišlo v krátkom čase mnoho nedočkavcov a bolo jasne, že aj predskokani hlavnej hviezdy si užijú dav ľudí pod stageom.

Večer odštartovali maďarskí power metalisti WISDOM. Chalani, ktorých pozná aj naše publikum, perfektne doplnili nabitý večer a svoju úlohu vyburcovať ľudí od vkročenia do haly plnili naplno. Vystúpenie, ktoré kapela odohrala, patrilo k príjemne strávenému času pri naladení sa na večer.

_DSC7507Pred nástupom kapely CITRON bolo v hale čoraz chladnejšie. Žeby so sebou SABATON doniesol aj trocha zimy zo Švédska? To žiaľ nie a organizátorom nepomohli ani vždy otvorené dvere až von, na ktoré nejako asi zabudli. Zimné prostredie neladilo ani s CITRONom, ktorý pôsobil na pódiu zamrznute a dav pravdaže stagnoval. Legenda českého rocku má našťastie správnych fanúšikov, a tí si pri tomto koncerte zaspomínali na vrchol tejto kapely.

Mierne oživenie prišlo až so ženským pôvabom Tanji. Posledným skladbám konečne patrila pestrejšia pódiová šou a vizualizácia na LED stenách, to akosi pozdvihlo morálku celého publika a začalo znova žiť.

_DSC7592Prišiel čas na headlinera večera a kto nechcel zmrznúť, zmizol sa vyskákať v dave fanúšikov. Ten bol ohromne väčší ako skupinka pri ohni na cigánsku, či pive. Niet sa čo čudovať, začínal SABATON! Kapelu uviedla známa skladba od Europe „The Final Countdown“, tma, zvuky tanku na bojisko a smršť sa mohla začať.

V takmer dvojhodinovej šou Sabaton znova ukázal svoju hudobnú moc. Plné nasadenie Joakima Brodéna, chytľavé skladby a svetelný support. Sabaton vyniká svojim vtipom na pódiu a každý člen je veľký komik, ktorý vie na svojich fanúšikov „hádzať ksichtíky“. Zábavné žartovanie dopĺňa Joakim medzi skladbami, kedy si ho už nevieme predstaviť bez slovenčiny a našich nadávok vo vtipných situáciách. Akousi odmenou a tradíciou, ktorú nemienili vynechať fans ani tento krát sa stalo heslo „ešte jedno pivo“. Pre Joakima, milovníka piva to je lahodné potešenie, hoci počas koncertu žartoval, nech mu dáme minútku, lebo už ho tlačí pivo. 😀

_DSC7549Setlist obsahoval tie najväčšie hity kapely a horúco bolo odrazu viac ako dosť. Ľudia vyburcovaní Sabatonom nadšene tlieskali za každým hitom a koncert gradoval. Joakima Brodéna a Sabaton mnohí berú za špičku v tomto hudobnom období a je ako keby náš. Verím, že Sabaton sa rovnako rád vracia na Slovensko, ako radi ho vidia jeho fanúšikovia zas a znova u nás doma.

KOMPLETNÝ FOTOREPORT NÁJDEŠ TU!

text a foto: Paľo Dráb

_DSC7561

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky