NovinkyReportáže

ROCKOVÁ MATURITA 2015

V sobotu 28.11.2015 sa uskutočnilo finálové kolo historicky prvej ROCKOVEJ MATURITY, do ktorej sa celkovo zapojilo 32 kapiel z celého Slovenska. Do finále sa ale dostalo len 8 kapiel Radix, Friday Whiskey, Aces, Four Faces, Rockefellas, Meredith, Euphory a Asenth.

S meškaním sa o pol 8ej v Majestic Music Clube začal „boj“ o prvé miesto. Každá kapela mala šancu ukázať to najlepšie, čo dokážu na pódiu a to s troma pesničkami. Ako prvý začali Radix, ich vystúpenie bolo ohodnotené 47 bodmi, myslím si že táto kapela sa hodila najmenej do finálovej osmičky. Jeden z porotcov okomentoval iba námornícke tričko speváka. Po nich nasledovali Friday Whiskey, ktorí na pódium priniesli dávku heavy metalu, odišli s 52 bodmi. Šikovní mladí chalani z Aces dostali samé pochvaly a so 72 bodmi získali úctyhodné 4.miesto a cenu hlasovania fanúšikov. Four Faces získali 44 bodov, čím sa dostali na poslednú priečku zoznamu. The Rockefellas, podľa mňa jedna z najlepších rockabilly kapiel na Slovensku potvrdili to, že patrili na finálový večer a so 73 bodmi získali bronz. Košickí metalcoristi Meredith zaujali, či už hudobne ale aj zjavom. Čierny náter, biele šošovky a extravagantné oblečenie toto je spevák Rob Raven. Dostali sa na priečku druhú so 76 bodmi. Predposledná kapela Euphory dostala krásnych 70 bodov a v poslednom rade kapela ASENTH, ktorí síce vystúpili ako poslední, ale nakoniec boli prvý so 79 bodmi. Tomáš Buroň spevák kapely sa netajil emóciami a viackrát poďakoval za víťazstvo. Týmto vyhrali profesionálnu nahrávku a hudobnú produkciu albumu, 1 videoklip k albumu, profesionálnu produkciu, booking, PR a tlačový servis na 1 rok a v neposlednom rade turné SK&CZ, ktoré bude pozostávať z 10 miest a zúčastnia sa ich aj kapely z 2.miesta a 3.miesta, čiže Meredith a The Rockefellas.

Počas večera sa rozdávali aj ceny Rockovej maturity, ocenenie HUFO, od organizátora podujatia Slovenské hudobné fórum, o.z. dostali:

1.) Inštrumentalisti RM – gitara

Tibor Cséfalvay / The Rockefellas /

2.) Inštrumentalisti RM –basgitara

Ján Kičin / Caliber X /

3.) Inštrumentalisti RM – bicie

Vladimír Paška / ASENTH /

4.) Inštrumentalisti RM – klávesy

Milorad Vojinovič Kaššák / Caliber X /

5.) Inštrumentalisti RM – spev

Ľuboš Senko / Eufory /

6.) FB FANS – cena hlasovania fanúšikov – so 486 hlasmi vyhráva kapela ACES naše ocenenie HUFO

7.) Rockový prínos – cena za dlhodobý prínos do slovenskej rockovej scény bola v prvom ročníku venovaná agentúre DUNA za festival TOPFEST.

Počas celej maturity si mohli fanúšikovia vychutnať koncerty aj v Randale. No a po vyhodnotení súťaže prišli na pódium Konflikt, ktorí odohrali 3 hodinový koncert s najväčšími punkovými peckami za 25 rokov ich pôsobenia. Zazneli songy ako Rebel, Anti Nazi, Prečo, Naspäť vrátiť sa nedá. Ich koncert bol výnimočný nielen dĺžkou, ale aj zostavou, keďže si zahrali všetci členovia Konfliktu Jury, Kristi, Lojzo aj s bývalými členmi ako s Palim, Viktorom, Štipum, Sanchom, Tomaxom, Grimaxom a samozrejme s Maroškom. Koncert sa skončil niekedy okolo pol druhej. Tí čo ešte vedeli stáť na nohách si ešte vychutnali koncert kapely ASENTH v Randale. Okolo pol tretej sa už akcia pomaly skončila.

Určite budeme čakať na ďalší ročník tohto projektu. Teší ma, že sa chopili príležitosti a aj takýmto spôsobom pomáhajú kapelám presadiť sa. Palec hore ! 🙂

text: Monika Kocsisová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky