NovinkyKam na koncert?

Robo Opatovský pokrstil album Môj život a vyráža na turné

Po necelých dvoch rokoch od vydania albumu 2012 prichádza Robo Opatovský s novinkou Môj život.  Podľa jeho vlastných slov ide o najosobnejšiu spoveď v celej jeho doterajšej speváckej kariére. „Vravel som to asi pri každom mojom nosiči, no úprimne priznávam, že až teraz viem, čo znamená, spievať o tom, čo naozaj prežívam,“ povedal na krste, ktorý sa uskutočnil v stredu 26. februára v hoteli NH Gate One v Bratislave.

S uvedením albumu do života mu pomohli tri živly – oheň, vietor a ľad. Každý z nich reprezentoval jeden krstný rodič. Oheň Robova manželka Katka, ktorá len pred tromi týždňami priviedla na svet ich dcérku Hanku, vietor so sebou priniesla herečka Marína Kráľovičová a ľad symbolizoval (len pár dní pred odchodom slovenských paralympionikov na zimnú paralympiádu do Soči) predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš.

PRF_8572„Považujem hudbu za najväčšie a najkrajšie umenie, ktoré človeka zasahuje v najvnútornejšom vnútre,“ vyznala sa zo svojho obdivu k hudbe Marína Kráľovičová. Málokto by možno tipoval, že legendárna herečka počúva aj súčasnú slovenskú hudobnú tvorbu a Roba Opatovského si veľmi váži. „On ani nevedel, že 7. júna, keď oslavuje meniny, oslavuje súčasne aj moje narodeniny. Bolo nám súdené stretnúť sa, som rada, že sa to podarilo práve pri krste jeho albumu.“

S Jánom Riapošom sa naopak pozná už viac ako desať rokov. Pre slovenských paralympionikov cestujúcich v roku 2012 do Londýna zložil skladbu Nechajme sa strhnúť prúdom, do Soči pocestujú s novinkou Môj život. „Keď som Roba prišiel prvýkrát poprosiť, či by nezaspieval slovenským paralympionikom, okamžite súhlasil,“ povedal Riapoš. „Je to pozitívny človek s otvoreným srdcom a nabitý láskou. Vážim si našu spoluprácu, no aj naše priateľstvo.“

Práve nová paralympijská hymna Môj život je tiež aktuálnym singlom Roba Opatovského. Nebude chýbať ani v repertoári jeho klubového turné, ktoré štartuje 8. marca v Tatralandii pri Liptovskej Mare.

Robo Opatovský & Band Tour

  8.3.  Tatralandia, Superfly

19.3. Košice, Jazz club

20.3. Prešov, Bizarre

21.3. Humenné, Nostalgia Music Club

22.3. Michalovce, Caffe Barrique

27.3. Bratislava, Le Bar Eurovea

28.3. Banská Bystrica, Klub 77

29.3. Prievidza, Woodstock

10.4. Nitra, Music a Cafe

17.4. Nové Mesto nad Váhom, Blue Note

zdroj: Eva Bacigalová

foto: Patrik Ratajský/Black Eye company

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky