Novinky

Robo Opatovský bude mať na budúci rok každý deň Vianoce, chystá ďalší vianočný album!

Spevák Robo Opatovský si ani v predvianočnom čase nevydýchne a tvrdo pracuje v štúdiu! Pripravuje totiž tretí vianočný album. Asi preto, že je vianočným dieťaťom, každá tretia jeho autorská melódia má vianočný charakter. Album „DUETÁ“ vyjde na budúci rok a plánuje naň osloviť Petra Cmoríka, ale aj operného speváka či opernú divu. V roku 2016 chce mať sympatický Robo každý deň Vianoce. Ďalšie nové vianočné skladby na album DUETÁ bude totiž komponovať počas celého roka. Najnovšej vianočnej piesni Roba Opatovského, ktorú naspieval so speváčkou Máriou Čírovou sa dobre darí! Na youtube si skladbu „Vianoce“ pozrelo už vyše 100 tisíc fanúšikov! Aj to sympatického Roba motivuje k tomu, aby skladal ďalšie piesne.      

Robo Opatovský má na konte už dva vianočné albumy, za ktoré si vyslúžil platinové platne za predaj. A teraz chystá tretí s názvom „Duetá“, ktorý vyjde na budúci rok. Album bude celý v slovenčine a autorom všetkých skladieb bude Robo Opatovský. Štyri piesne sú už hotové a na ďalších skladateľ pracuje v týchto dňoch.

„Múza ma zatiaľ našťastie neopúšťa a v komponovaní sa mi darí. Dokonca už mám aj tipy na speváckych kolegov, s ktorými by som si rád zaspieval. Dúfam, že budem rovnako úspešný ako s pesničkou „Vianoce“, ktorá sa Márii Čírovej zapáčila na prvé počutie! Na album už mám duetá s Jankou Kirschner, Monikou Bagarovou, Beátou Dubasovou a najnovšie Máriou Čírovou. Rád by som si pozval Petra Cmoríka, s ktorým som si minulý rok zaspieval na mojom Vianočnom koncerte v Bratislave. Dúfam, že demo nahrávka, ktorú mu pošlem sa mu zapáči. Viem si predstaviť aj duet s operným spevákom či speváčkou. O ostatných spevákoch, ktorí príjmu moje pozvanie na spoluprácu, budem priebežne informovať. V roku 2016 budem mať každý deň Vianoce, keďže chcem nové skladby na album komponovať počas celého roka,“ plánuje Robo Opatovský.

Spevák Robo Opatovský je vianočným dieťaťom – narodil sa 25. decembra – a aj preto Vianoce miluje! Pieseň „Vianoce“, ktorú naspieval s Máriou Čírovou, má veľký úspech.

IMG_1109„Je to úžasný pocit. Za dva týždne má 100 tisíc pozretí na youtube! Pesnička sa rozohráva aj v rádiách, aj fanúšikovia na koncertoch dávajú najavo, že sa im veľmi páči. Na facebooku máme len pozitívne komentáre a často sa objavuje slovo nádherné… To ma ako autora a interpreta veľmi teší! Určite je to aj tým, že Mária krásne naspievala svoj part a dodala skladbe jemnosť, nežnosť a interpretačnú vyzretosť,teší sa Robo Opatovský.

Úspech sympatického Roba teší o to viac, že nahrávanie sprevádzali aj kuriózne problémy.

„Nahrávali sme a veľmi sa nám darilo. V podstate sme už pomaly končili a v tom vypli prúd! Automatické zálohovanie počítača síce bolo zapnuté, ale – bohužiaľ – nejakou zhodou náhod sme to, čo sme nahrali, už nenašli. Museli sme začať odznova. Veľmi som sa obával toho, že Mária nebude mať čas, keďže je matkou dvoch detí, ale na moje prekvapenie, zareagovala s pokojnom Angličana… No čo už, tak som sa rozospievala a dáme to ešte raz, povedala. Je naozaj veľký profík,“ spomína Robo Opatovský .

IMG_0940Otec malej dcérky si stíha užívať aj vianočnú atmosféru. Od prvej adventnej nedele mu zdobí domov stromček, ktorý sa páči najmä jeho dcére Hanke, ktorá si dokonca neustále pospevuje pieseň „Vianoce“.

„Domov, krásne ozdobený príbytok, oheň v krbe, predvianočná pohoda a pokoj. To je pre mňa veľká inšpirácia. Nemusí to tak byť ale vždy. Pesničku „Vianoce“ som napríklad napísal pri bazéne v najväčších letných horúčavách! Alebo, keď som sa dostal k textu „Vianočná pošta“ od pána Stanislava Štepku, okamžite som počul melódiu, taký inšpiratívny to bol text! Každá tretia melódia, ktorá mi napadne, má vianočný charakter. To bude určite tým, že som vianočné dieťa,“ usmieva Robo Opatovský.

Aktuálne informácie o aktivitách Roba Opatovského nájdete na: http://www.roboopatovsky.com/ alebo https://www.facebook.com/robo.opatovsky.fanpage?fref=ts

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Robo Homola

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky