Novinky

Róbert Mikla štartuje vysielanie rádiovej Miklovice

Už v nedeľu 6. marca 2016 sa vo vysielaní regionálneho Rádia Frontinus objaví prvé vydanie relácie Miklovica. Autorom, dramaturgom aj moderátorom je Róbert Mikla, jeho prvým hosťom bude spevák Egdar.

S moderovaním má Mikla rad skúseností, krátko po účinkovaní v súťaži Superstar bol aj tvárou televíznej hitparády Deka. Počas pobytu v Spojených štátoch amerických vytvoril koncept Miklovice, ktorá podporuje novú, mladú slovenskú hudbu, relácia sa vysielala na slovenskom internetovom rádiu ASW.

„Ako začínajúci muzikant som sám mal problém ako dať verejnosti o sebe a svojej tvorbe vedieť. Preto som sa rozhodol vytvoriť priestor pre nové kapely či jednotlivcov, ktorí chcú svoju tvorbu predstaviť publiku,“ hovorí Mikla. V New Yorku mal v Miklovici hosťa vždy prostredníctvom skypu, do Rádia Frontinus budú hudobníci chodievať naživo. „Chcem takto pomôcť nielen úplným nováčikom, no aj interpretom, ktorí sú možno aktívni už dlho, ale nedostali sa ďalej ako za hranice okresu alebo do miestneho kultráku či krčmy. Ak sú ich skladby počúvateľné a dobre nahraté, dostanú priestor. Na žánri naozaj nezáleží.“ Už v súčasnosti je Róbert Mikla s dostatočným predstihom zásobený nahrávkami interpretov, ktorých bude vo svojom programe postupne predstavovať, ďalšie mu však môžu posielať cez profil Miklovice na Facebooku.

Relácia Miklovica bude mať vo vysielaní Rádia Frontinus svoj čas každú nedeľu od 18. do 20. hodiny, v jej premiérovom vydaní zaznejú skladby z albumu Priestor pre dušu a Robo predstaví aj ich autora a interpreta Edgara.

zdroj: Eva Bacigalová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky