NovinkyKam na koncert?

Richard Müller a Andrej Šeban si v decembri spolu po rokoch opäť zahrajú!

Na jednom pódiu sa stretnú dve slovenské hudobné legendy – spevák Richard Müller a gitarista Andrej Šeban! Jedinečné spojenie hudobných velikánov zažije v predvianočnej atmosfére Bratislava a Trenčín. Špeciálny hosť Andrej Šeban prijal pozvanie Richarda Müllera s radosťou a na obe mestá, ktoré sú mu blízke, sa veľmi teší. Fenomenálny hudobník plánuje okrem majstrovského hrania na gitare aj spievať. Nenechajte si ujsť špeciálne stretnutie špičkových hudobníkov plné hitov 16. a 17. decembra 2014!

Už onedlho sa na jednom pódiu stretnú dve slovenské hudobné legendy – spevák Richard Müller a gitarista Andrej Šeban! Fenomenálny hudobník prijal pozvanie Richarda Müllera na predvianočné koncerty s radosťou a okrem majstrovského hrania na gitare plánuje aj spievať.

„Veľmi rád som prijal Richardove pozvanie. Momentálne sme obaja na turné, takže nebol veľmi čas sa stretnúť, budeme si musieť ešte sadnúť a dohodnúť sa na detailoch. Mám predstavu, čo by som zahral a chcel by som aj spievať. Myslím si, že to budú výborné koncerty.“ Teší sa legendárny hudobník Andrej Šeban.

Richard Müller a Andrej Šeban sú dlhoroční spolupracovníci, ktorí sa stretli v skupine Banket. Na konte majú niekoľko albumov a desiatky koncertov. Špičkový hudobník Andrej Šeban má z tohto obdobia rád množstvo známych skladieb Richarda Müllera.

andrej_seban„Mám rád veci, ktoré sme urobili spolu. „Koniec sveta“ a „Aspoň plakať“ – tieto dve mám veľmi rád a možno si ich zaspievam aj na týchto koncertoch. Určite medzi moje najobľúbenejšie patrí „Cigaretka na dva ťahy“ najmä kvôli textu, ktorý považujem za jeden z Richardových najlepších, aj skladba je samozrejme nádherná. Je tam veľa piesní, ktoré sme spolu robili v ére Banketu. Tiež z obdobia Jara Filipa mám veľa obľúbených pesničiek – napríklad „Vône“, „24 hodín denne“ a množstvo ďalších.“ Prezradil Andrej Šeban.

Jedinečné spojenie hudobných velikánov zažije Bratislava a Trenčín v predvianočnej atmosfére 16. a 17. decembra 2014. K obom mestám má fenomenálny gitarista Andrej Šeban špeciálny vzťah.

„Zhodou okolností mám k obom mestám špeciálny vzťah. V Bratislave som sa narodil a celý život tu žijem. A môj otec sa narodil neďaleko Trenčína, takže som veľkú časť detstva trávil v okolí Trenčína a aj priamo v Trenčíne. A navyše „Neďaleko od Trenčína“ je skladba, ktorú hrám často na svojich koncertoch“ Doplnil uznávaný gitarista a skladateľ.

Andrej Šeban v súčasnosti koncertuje s kapelou v rámci ANDREJ ŠEBAN BAND TOUR 2014 po Slovensku a v Čechách, no vystúpi aj v Berlíne, Amsterdame či Den Haagu. Tesne pred Vianocami nasledujú koncerty s Richardom Müllerom, ktorý aktuálne vystupuje s megaúspešným turné HLASY 2 po Slovensku a v Čechách.

Okrem Richarda Müllera a Andreja Šebana sa na predvianočných koncertoch predvedie aj bubeník Juraj Kuchárek, gitarista Peter Markuljak, hráč na klávesy Matej Benko a basgitarista Viktor Hidvéghy. Nenechajte si ujsť  špičkových hudobníkov a najväčšie hity Richarda Müllera 16.12. v Ateliéri Babylon v Bratislave a 17.12. v Piano Clube v Trenčíne. Organizátor ponúka okrem obyčajnej aj VIP vstupenku, ktorá zahŕňa slané pochúťky a sladké dezerty z pekárenskej výroby Dolce Manufactory a ochutnávku lahodného vína. Vstupenky sú v predaji v sieti www.predpredaj.sk

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Andrej Šeban: Michal Hinca, Marko Erd (foto z koncertu), Richard Muller: Peter Durdiak

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky