NovinkyKam na koncert?

Red Fang a Mofokiller hosťami Faith no More v Bratislave

Koncertný návrat legendárnych Faith no More do Bratislavy sa nezaobíde bez prekvapení. Pätica na čele s Mikom Pattonom vystúpi 10. júna 2015 v bratislavskej Aegon Arene a na umocnenie koncertného zážitku si prizve aj výnimočných hostí: americký skupinu Red Fang a domácu bratislavskú partičku Mofokiller. Vstupenky na rockovú akciu sezóny sa predávajú exkluzívne v sieti Eventim.sk.

Americká banda Red Fang je na scéne od roku 2005. Od počiatkov si združenie z Oregonu získava rešpekt milovníkov metalu aj stoner rocku. S tromi radovými albumami na konte absolvovali niekoľko svetových turné, vystúpili po boku mien ako Megadeath, The Dillinger Escape Plan či Godsmack.

Red Fang – Prehistoric Dog

Red Fang "Whales and Leeches" press photos 2013Bratislavská kapela Mofokiller pôvodne fungovala ako Mofo Killer Ain. Pod týmto názvom hrala v relácii Metro na STV spolu s kapelou Harmful, v ktorej pôsobil aj basgitarista Faith No More Billy Gould. Práve Gould mal byť pôvodne producentom nového albumu Slovákov, no kapela si po odchode speváka Mira Beku dala pauzu a na scénu sa vrátial až v roku 2013. Počas medziobdobia členovia Mofo Killer Ain pôsobili v kapelách No Gravity, Gas, From Our Hands, Noisecut, Zlokot či Millhouse. Mofokiller momentálne dokončuje svoj debutový album „ Väzby“. Album bude dostupný v dvoch verziách – so slovenskými ale aj anglickými textami. Slovenská verziu albumu vyjde už v apríli 2015.

Mofokiller – Slapjack

Lístky na koncert Faith No More v Bratislave sa predávajú exkluzívne v sieti Eventim. Lístky na státie stoja 59,- eur, na sedenie 79,- eur a VIP vstupenky 159,- eur. V cene VIP vstupenky získa návštevník sedenie v exkluzívnej lóži, nápoje, teplý aj studený bufet počas celého podujatia. Miestom konania je Aegon Arena (bývalé NTC) v Bratislave.

Vstupenky: http://www.eventim.sk/sk/vstupenky/faith-no-more-bratislava-aegon-arena-ntc-763722/performance.html

Oficiálny Facebook: https://www.facebook.com/octopuspromotion

Mofokiller web (3)Vystúpenie Faith no More v amfiteátri na Búdkovej ceste v Bratislave v roku 1993 bola takmer revolučná udalosť v životoch celej jednej generácie. Koncertný návrat preto znamená veľmi veľa. Silná základňa slovenských fanúšikov sa môže tešiť na hity ako Easy, Midlife Crisis, Epic, Small Victory, Ashes to Ashes, či Digging the grave. Kapela na aktuálnom turné podporí aj vydanie nového albumu Sol Invictus, ktorý vychádza v máji tohto roka. Z novinky už stihol zaujať pozornosť singel Motherfucker. Aktuálne turné sa začalo vo februári v Japonsku a zatiaľ posledný plánovaný koncert je na august v kanadskom Montreale. Faith no More účinkujú na koncertoch v zostave Mike Patton, Bill Gould, Roddy Bottum, Mike Bordin a Jon Hudson. Sol Invictus je siedmy radový album a prvá regulérna nahrávka od roku 1997, kedy uzrel svetlo sveta “Album of the year” s fotografiou T.G. Masaryka na obale. Partia muzikantov si následne dopriala oddych na niekoľko rokov, aby sa v roku 2009 vrátili v životnej forme.

zdroj: Tomáš Holetz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky