NovinkyRecenzie

RECENZIA: Môj život od Roba Opatovského

Nový album Môj život od Roba Opatovského je najosobnejšou spoveďou v celej jeho doterajšej kariére. Spevák prežíva jedno z najkrajších období svojho života – narodila sa mu dcéra Hanka. S jemnosťou a citom spieva sentimentálne vo viacerých skladbách. Album sa dotýka tém: Láska, sklamanie, šťastie, pokora, nevera, odpustenie, viera v lepšie dni…

V titulnej piesni Môj život Robo spieva, že aj napriek niekedy tak ťažkému životu má stále nádej a všetko zvláda sám. Nie vždy nám život prejaví svoju náklonnosť. No aj vďaka pokore, šťastiu a anjelovi strážnemu sa to dá zvládnuť. Skladba Môj život hrala aj v autobuse slovenského paralympijského tímu ako oficiálna skladba výpravy na Paralympiádu v Soči. V piesni Spinkaj a Milovaná prisahá spevák vernosť a lásku svojej malej dáme Hanke. V skladbe Neverím lieči to, čo je choré, dobré sa snaží zlepšiť ešte viac no zároveň sa bojí stiahnutej rolety a konca lásky. Veselý funky hit Milionár, kritizuje život milionára. Takto veselo podať kritiku nebol asi najlepší nápad. Sklamanie z lásky, ženskej nevery aj to sú situácie v živote, kedy nechceme počuť pravdu, pretože sa jej bojíme. Skladba Neverná to pekne vystihuje. Hity sa striedajú s pozitívnymi a negatívnymi témami hneď po sebe. Pri tvorbe albumu bola možno snaha vyjadriť životnú sínusoidu, avšak môže to pôsobiť rušivo – aj napriek tomu, že raz sme hore a raz sme dole. Pri pohľade na krásnu ženu mužom neraz napadnú krásne predstavy. Už pri prvom pohľade cítia, že by to mohlo klapať. Muži, ak neviete ako žene vyznať lásku, skúste svojmu objektu zaspievať skladbu Blízko ťa mám. Nikdy sa nebojme povedať slová, ktoré chceme povedať, pretože ostanú navždy zamlčané – spieva Robo Opatovský v pesničke Niečo je tu zlé, ktorá prináša dosť dôležitý odkaz pre ľudí. V našich životoch prídu aj horšie dni, ktoré často charakterizujeme slovami ako: dnes nemám svoj deň, nemám náladu, dnes sa mi vôbec nič nechce, dnes to nepôjde, dnes nie. Práve to posledné je názov ďalšej piesne Opatovského nového albumu Môj život. Pieseň Jediná je asi najvydarenejšou piesňou celého albumu. Skladba má skvelý rytmus, príjemné tempo a skvele zvládnuté aranžmá. V láske vraj nerozhoduje výškový rozdiel a ak máte niekoho radi, mali by ste to v piesni vyjadriť tak, ako Robo Opatovský.  Láska matky je to najdôležitejšie v živote. Spevákovi bola táto láska vzdialená. V piesni Odpúšťam premýšľa o tom či si naňho matka spomenie, ako sa pasuje so svedomím, no odpúšťa jej. Silu k odpusteniu nachádza vo svojej rodine a najmä dcérke Hanke. V skladbe ďakuje otcovi, ktorý ho vychoval. Medzi najenergickejšie skladby albumu patria: Jediná, Niečo je tu zlé a bonusová skladba Nebuď iná!

Album pôsobí melodicky veľmi jemne. Niektoré piesne znejú veľmi sentimentálne. To sa nemusí každému páčiť. Album nie je falošný. Práve naopak príjemne úprimný. S textami sa pohrali Ola Záblacká, Vlado Krausz, Michal Mitkovič… V skladbách znejú klávesové nástroje, akustické gitary, basové gitary, bicie nástroje, trúbka. Exekutívny producent albumu – JUDr. Marián Čičmanec, PhD. Album podporili partneri ako TA3, ROKO, briliant, diva.sk, Slovenský paralympijský výbor. Cena albumu sa pohybuje od 10 €.

text: Maroš Kušnír

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky