NovinkyKam na koncert?

Raindown vyrážajú na MINI TOUR 2011

Prešov – Prešovská formácia Raindown vytiahne v marci ďalší hudobný tromf, ktorým je klubové turné MINI TOUR 2011 so zastávkou v piatich mestách. Koncertnú sériu v unpluggedovej verzii pripravila kapela ako súčasť proma k svojmu tretiemu štúdiovému albumu Inkognito.

Jeho príbeh sa začal v decembri 2008, kedy frontmen Peter Debnár nahral prvé demo. Prvý oficiálny materiál prišiel spontánne s príchodom Eda Kissa a Tomáša Durkáča. Kompaktná zostava jedenástich piesní sa prihlásila o slovo v roku 2010 a na svetlo sveta ich uviedol krstný otec Martin Husovský z Komajoty. „Naša spolupráca nám išla sama od seba a nápady prichádzali veľmi prirodzenou cestou. Celková pohoda vychádzala z toho, že sa nám podarilo zastabilizovať kapelu, do ktorej plynulo zapadli aj hostia na albume. Stretli sme sa naozaj výborná partia. Hoci sme často konfrontovali svoje názory, našli sme spoločnú motiváciu v hudbe a to bolo pre nás prioritné,“ zdôraznil P. Debnár.

Pokračovaním životopisu platne je aktuálne turné. Raindown sa predstavia v zostave Peter Debnár (gitara, spev), Ján Majerčín (gitara), Tomáš Durkáč (basgitara), plus hostia Dano Špiner (klávesy) a Miro Szirmai (perkusie). V play liste budú hrať hlavnú úlohu skladby z Inkognita, no odznejú i veci z albumov Lonely a Svet na míle. „Viaceré zimné akcie sme odohrali ako unpluggedy a keďže vyzneli zaujímavo, rozhodli sme sa v tom pokračovať aj na turné. Vždy máme pripravené skladby v dvoch verziách, čo nám dovoľuje slobodne sa rozhodnúť, akú formu koncertu zvolíme. Ľuďom, ktorí majú napočúvaný album, ponúkneme nový rozmer našich piesní, pretože život by nemal byť iba o tom istom“ vysvetľoval P. Debnár.

Termíny koncertov RAINDOWN MINI TOUR 2011: 4. 3. Košice – Zebra Music Pub, 12. 3. Bardejov – Jazz Rock Café, 25. 3. Prešov – Tiffany Café, hosť: Matello, 26. 3. Michalovce – Caffe Barrique, 8. 4. Bratislava – Tulip House. Koncerty sa začínajú o 20.30 hod.

text: Imrich Makó, Grandstudio
foto: Raindown archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky