NovinkyKam na koncert?

Puding pani Elvisovej vydáva album π, krstí sa na koncerte 28. októbra v bratislavskom MMC.

Po troch rokoch neustáleho koncertovania v znamení Play Pause Eject skupina Puding pani Elvisovej 28. októbra vydáva svoju tretiu dlhohrajúcu platňu. Nový album sa volá π, pokrstí sa v deň vydania v bratislavskom klube MMC. Špeciálnymi hosťami akcie budú The Uniques a Kazety. Album π obsahuje letnú koncertnú hitovku Mladí Chemici a aktuálny singel Gramatika, ktorý sa už sedem týždňov nachádza na prvom mieste hitparády Rádia_FM.

Puding pani Elvisovej ľúbi číslo 3. Preto vydáva svoje albumy každé tri roky, a kedže v tomto prípade zároveň ide o tretí album skupiny, náhodným nebol ani výber názvu. „Na tejto nahrávke sme si skutočne dali záležať do posledného detailu čo sa týka zvuku, textov, aj celkovej koncepcie. Číslo π úplne vystihuje nekonečný proces jeho tvorby, ktorý bol v konečnom dôsledku úplne iracionálny. Je to náš tretí album, máme na ňom 14 skladieb – takže aj preto 3,14. Všetko do seba zapadá. Sme s  albumom maximálne spokojní. Cítime sa silnejší a kompaktnejší ako kedykoľvek predtým, a už sa nevieme dočkať, ako bude π znieť na koncertoch,“ hovorí Pino.

Všetky skladby si PPE napísali a nahrali sami, vo vlastnej skúšobni v Istrocheme. Jedinými hosťami sú rapperi Vec a Zverina v party treku Óda na Nemecko, a detský spevácky zboro Mladé hlasy z Košíc na pilotnom singli Mladí Chemici. Obal navrhol Viliam, skupina si zobrala do vlastných aj samotné vydávanie albumu.

Pudingáči sa už nevedia dočkať prvého koncertu v znamení π – ten bude 28. októbra v bratislavskom klube MMC. Okrem PPE na krste vystúpia aj The Uniques, a Kazety. Predpredaj je v sieti Ticketpro. Na turné Puding pani Elvisovej vyrazia v decembri – na súpiske sú nateraz mestá Prievidza, Trenčín, Trnava, Nitra, Patrizánske, Banská Bystrica, Prešov a Košice.

Tracklist albumu:

Puding pani Elvisovej – π

 1. Soundcheck
 2. Ministri
 3. Kolesá
 4. Ďobkanie
 5. Mladí Chemici
 6. Boogie Reneissance
 7. Autodidaktik
 8. Gramatika
 9. Čingiz Ajtmatov
 10. Ťiua
 11. Óda na Nemecko (feat. Vec a Zverina)
 12. Pur Party
 13. Astoria

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky