NovinkyKam na koncert?

PUDING PANI ELVISOVEJ oslavuje 20 rokov na scéne

Prináša nový album „TEKTONICKÁ PLATŇA“, ktorý vyjde aj na vinyle

Čakanie fanúšikov na nový album Pudingu Pani Elvisovej sa po piatich rokoch končí. Skupina v týchto dňoch zverejňuje názov i cover albumu a zároveň prezrádza termín jeho vydania. Spolu s albumom predstavuje nový singel Sisisisi” http://goo.gl/N6WIr5. Fanúšikov pozýva na koncert v bratislavskom Klube LOFT, spojený so slávnostným krstom, na ktorom predstaví nové skladby naživo už 15. mája.

„Tektonická platňa“ vyjde aj na vinyle

Po päťročnej albumovej odmlke prináša Puding Pani Elvisovej do svojej diskografie štvrtý prírastok. Nový album jednej z našich najobľúbenejších koncertných kapiel bude niesť názov „Tektonická platňa“ a oficiálne vyjde už o pár dní, 12. mája. Už od 4. mája si ho však bude možné vypočuť celý exkluzívne prostredníctvom služby Deezer. Celý album je živší a živelnejší ako tie predchádzajúce, dokonca na ňom máme skladbu o výbuchu energie a prúdoch láv, tak sa nám ten názov dokonale hodil. A tiež aj preto, lebo to vyjde aj na vinylovej platni, z čoho sa veľmi tešíme,“ prezrádza kapela na margo novinky, ktorá tak poteší predovšetkým skalných fanúšikov a zberateľov. Albumový nasledovník posledného CDčka π („Pí“) bude pre Puding Pani Elvisovej výnimočný nielen v tom, že kapelu po prvýkrát predstaví aj na vinyle. Doteraz sme všetky albumy nahrávali sami v skúšobni. Tento je prvý, ktorý sme zverili do rúk profesionálom a je to počuť. Nahrávali sme v Lavagance Studios, ktoré je našťastie hneď vedľa našej skúšobne, takže sme nemuseli chodiť ďaleko, ak sme niečo zabudli. Zvukovú postprodukciu sme zverili do rúk Medveďovi z Bad Karma Boy a finálny mastering robil jeden z najvychytenejších ľudí na Slovensku – Marek Šurin. Album má 11 skladieb, všetky texty sú v slovenčine a má zvuk jak mama,“ opisuje výrobný proces v mene kapely Peter „Pino“ Ungvölgyi.

Nový singel o práci v open space, rannom vstávaní, strese zo šéfa a vyhorení bytu

ppe_cover_bigRok 2015 je pre Puding Pani Elvisovej nielen rokom releasu novej dosky. Taktiež je 20tym rokom existencie kapely na hudobnej scéne. „Je to zvláštne, ale my tých 20 rokov vôbec nevnímame a stále sa cítime ako mladá nádejná kapela. Takže špeciálne oslavy zatiaľ neplánujeme, ale to výročie pripadá na december, tak to vidím na intenzívnu Štefanskú Pišta Party v Košiciach spojenú s našim koncertom.“ Po marcovom pilotnom singli „Prúdy Láv“ vypúšťa PPE sprievodný singel albumu s názvom „Sisisisi“. „Má veselý text o každodennej práci v open space, rannom vstávaní, strese zo šéfa a vyhorení bytu. So Slivkou sme to dopísali tesne predtým ako išla na materskú dovolenku a myslím, že sa na ňu celkom tešila,“ prezrádza Pino.

Jarný krst – jesenné turné

Nový album kapela pokrstí 15. mája počas koncertu v bratislavskom Klube LOFT. Ako hostia vystúpia Midi Lidi a Monikino Kino. Vstupenky na krst si môžu fanúšikovia zakúpiť v predpredaji už teraz: http://ppe.interticket.sk/event/sheet/Puding-pani-Elvisovej-Krst-Klub-Loft-9335EF46DC59416CB03E3FDB9655B658. Fanúšikovia, ktorí nemôžu prísť na bratislavský koncert, si budú môcť PPE nájsť na niektorom z letných festivalov alebo na pripravovanej jesennej koncertnej šnúre. „V lete album predstavíme aj v Košiciach aj na veľkých festivaloch ako Pohoda či Grape. Samotné turné chystáme na október a spolu so spriatelenou kapelou Billy Barman obehneme celé Slovensko. Jedno spoločné BB Puding Tour sme už v minulosti absolvovali a bolo to dosť divoké. Takže sa tešíme. Práve na jeseň chystáme aj release vinylu, tak veríme, že fanúšikom urobíme radosť,“ dodáva Pino. „Dajte si kľudne lepok, vypočujte si náš nový album a príďte na krst, festivaly alebo na turné. Bude to šupa!“

Viac info:

www.ppe.sk

www.facebook.com/PudingPaniElvisovej

AUTOR: Pavol Fuksa | ZDROJ: SOUL FOR SHOW 2015

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky