Novinky

Prvá spoločná skladba Čírovej a Záblackej je na svete

Už po letných prázdninách vydá Mária Čírová svoj nový, v poradí druhý album. Okrem jej partnera Maroša Kachúta sa na jeho príprave podieľa aj Oľga Záblacká – prvú skladbu s Oľginým textom Labutia odpremiérovalo v pondelok 20. júna Fun Radio.

Mária má zatiaľ na konte veľkú platňu Búrka, ktorá vyšla v roku 2008. Veľkú časť hudby aj textov si naň zložila sama, no pripúšťa, že hoci hudbu miluje, do písania textov sa vždy musí „dokopať“.

S Oľgou Záblackou sa pozná pár rokov, Oľga pozvala Máriu ako hosťa niekoľkokrát do svojho televízneho programu Na streche. „Mária bola zvedavá, či ešte stále píšem texty, nezáväzne som jej zopár poslala s tým, že keď sa do niektorého zamiluje, je jej. Odpísala mi, že ich chce všetky,“ spomína Záblacká.

Na novom albume Čírovej sa tak napokon objavia štyri texty od Oľgy Záblackej. „Všetky sú akoby voľným pokračovaním pesničky Búrka, ktorú som napísala ja – uveriteľné, vzdušné a akceptovateľné. Často jej vravím, že píše presne tak, ako by som to robila ja, ak by som na to mala bunky,“ hovorí s úsmevom Čírová. Chémia medzi oboma umelkyňami funguje aj napriek tomu, že je medzi nimi rozdiel jednej generácie. „Nedarí sa mi veľmi mentálne starnúť, takže si dokonale rozumieme. Páči sa mi farba Máriinho hlasu, jej prirodzený prejav, aj to, ako miluje a prežíva to, čo robí. Spája nás to, rady sa tešíme z každej maličkosti,“ dodáva Záblacká.

Okrem Oľgy Záblackej sa o texty piesní postaral aj Andy Ďurica, Saša Okálová, Tomáš Zubák a Mária, producentom albumu je Maroš Kachút. Nová veľká platňa Márie Čírovej ponesie názov „22“ a na trhu sa objaví v septembri 2011. Nájdete na nej už overené hity Bez obáv a Strácam aj spolu s novinkou Labutia.

Autor: Eva Bacigalova
Foto:  Archív

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky