NovinkyKam na koncert?

Predpredaj vstupeniek na Letné shakespearovské slávnosti 2013 v Prahe začína!

Začína ďalšia sezona Letných shakespearovských slávnosti. Na najstaršej a najväčšej prehliadke divadelných hier Williama Shakespeara pod šírym nebom v Európe si môžete už od pondelka 22. apríla zakúpiť vstupenky v sieti Ticketportal.

Vznik festivalu inicioval Václav Havel, ktorý začiatkom 90. rokov sprístupnil Pražský hrad umelcom a verejnosti. Prvé shakespearovské predstavenie tú prebehlo už v roku 1990 a od roku 1998 sa tu Slávnosti usporadúvajú pravidelne. Už 14 rokov je generálnym partnerom skupina PPF.

Prvým predstavením pre verejnosť a zároveň tohtoročnou premiérou je svadobná crazy komédia Sen noci svätojánskej (v hlavnej úlohe David Prachař, Hana Vagnerová, Martin Písařík, Vanda Hybnerová a ďalší, réžia SKUTR) naplánovaná na piatok 28. júna na Pražskom hrade.

Do Prahy zavítajú Dvaja páni z Verony v dvojjazyčnej verzii (v hlavných úlohách Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ondřej Kovaľ, Milo Kráľ) a ostravskí herci s predstavením Márna lásky snaha. Tešiť sa môžete aj na reprízy obľúbených hier: Richard III., Skrotenie zlej ženy, Veselé paničky Windsorské.

Letné shakespearovské slávnosti potrvajú do 7. septembra na otvorených scénach v Prahe (v Najvyšším purkrabství Pražského hradu a na nádvorí Hudobnej a tanečnej fakulty AMU na Malostranskom námestí 13), v Brne (hrad Špilberk), v Ostrave (Slezskoostravský hrad), vo Zvolene (Zvolenský zámok) a v Bratislave (Bratislavský hrad).

Všetky predstavenia sa budú začínať o 20:30 hod. a cena vstupeniek sa začína už od 250,-Kč.

Viac informácií o tohtoročnom programe, repertoáru, cenách vstupeniek a možných zľavách nájdete na www.shakespeare.cz alebo na www.ticketportal.cz.

Generálnym partnerom je skupina PPF.

Mediálnymi partnermi sú: Právo, rádio Impuls, TV Prima, novinky.cz, Mladá fronta, E15, Euro, scena.cz, rádio Rock Zone, Vlasta, Story.

zdroj: Johana Turnerová

foto: agentura schok

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky