Novinky

Prečo vyzerá Róbert Mikla ako tulák?

Len nedávno sa známy spevák objavil na verejnosti v úplnom poriadku. Počas Svetového dňa knihy vystúpil na stretnutí slovenských spisovateľov a predstavil im aj svoju zbierku básní Maliar slov. Miklova poézia tak nadchla Ľubomíra Feldeka, že ju prirovnal k tvorbe podobného búrliváka Vladimíra Vysockého.

O tri týždne neskôr vzbudzuje Róbert pozornosť neupraveným zovňajškom, dlhými vlasmi a zarastenou tvárou. Dôvodom však nie je jeho návrat k „búrlivému obdobiu“, Mikla sa takto dôsledne pripravuje na novú, netradičnú hereckú rolu. Napokon, je vyštudovaný pedagóg zo špecializáciou na tvorivú dramatiku, osem rokov sa sám venoval alternatívnemu divadlu, jednu sezónu mal dokonca angažmán v bratislavskom divadle Aréna, kde účinkoval v operete Pod cudzou vlajkou od Gejzu Dusíka a aj dnes vedie detský divadelný súbor Kukátko v Hnúšti.

Najnovšie ho však angažovala Katarína Mišíková Hitzingerová do veľmi netradičného divadelného spracovania sonetov Williama Shakespeara. „Shakespear ich nikdy neplánoval vydať, zverejnené boli proti jeho vôli aj napriek tomu, že sú to jeho veľmi intímne lyrizované vnútorné spovede,“ hovorí režisérka projektu. „Na Slovensku existuje ich jediný preklad práve od Ľubomíra Feldeka.“

Shakespearove sonety budú mať tri samostatné časti v priebehu troch dní a premiéra predstavenia sa uskutoční začiatkom septembra na Vígľašskom zámku. „Robo Mikla sa svojím zjavom perfektne hodí na postavu tajomného Tuláka, záhadnej bytosti, alter ega samotného Shakespeara. V záverečnej skladbe bude môcť ukázať aj svoje spevácke kvality.“ Práve pre dokonalé splynutie s postavou sa Róbert prestal holiť a nechal si rásť vlasy. Vzbudzuje síce pozornosť svojho okolia, no berie to s humorom. „Cítim sa trochu ako Tom Hanks, keď sa pripravoval na rolu vo filme Stroskotanec.“

S netradičným imidžom ho môžete vidieť aj na letných koncertoch a festivaloch, 17. júna vystúpi na Dobrom festivale v Prešove. Nebuďte tiež prekvapení, keď ho zbadáte za mixážnym pultom ako DJa napríklad v hoteli Termál vo Vyhniach.

zdroj: Eva Bacigalová

foto: archív RM

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky