NovinkyKam na koncert?

Prečo si nenechať ujsť Red Bull Flying Bach?

Na Slovensko prídu top svetoví b-boys, ktorí vytiahli hiphopovú kultúru do výšin klasickej hudby.

Tanečná skupina Flying Steps prinesie na Slovensko svetovo úspešné predstavenie Red Bull Flying Bach. Inovatívne prepojenie vážnej hudby a pouličného tanca videlo už viac než 400 tisíc divákov v 35 krajinách sveta.

Johann Sebastian pôsobí v 21. storočí ako cool týpek. Dostal krídla a je z neho Flying Bach. Prečo by si mal byť 7. a 8. októbra v Bratislave?

Pretože show Red Bull Flying Bach napraví všetky tvoje komplexy z hudobnej výchovy.

richedit_image_414_01Pretože ku klasikom vážnej hudby možno začneš cítiť rešpekt! Minimálne tanečná skupina Flying Steps to tak má.

richedit_image_415_02_resizePretože je fakt, že vážna hudba ukrýva množstvo emócií. Breakdance ich dokáže skvele vizualizovať, hoci to pre tanečníkov nebolo úplne jednoduché.

richedit_image_416_03_resizePretože podľa Flying Steps sú prelúdiá pre breakdance vhodnejšie než beaty. A to si musíš overiť!

richedit_image_417_04_resizePretože to je jediný klasický koncert, na ktorý môžeš prísť v teplákoch, šiltovke a teniskách.

richedit_image_418_05_resizeA je to jediná možnosť, kedy môžeš počas klasiky pískať a kričať nadšením hocikedy ti napadne – nemusíš ani čakať na koniec vety.

richedit_image_419_06_resizePretože na rozdiel od operných spevákov vyliezajú b-boys na pódium priamo z publika. Od teraz to chceš vidieť na klasike vždy!

richedit_image_420_07_resizePretože hoci sa ide podľa scenára, každá nová scéna ti nečakane vyrazí dych.

richedit_image_421_08_resizePretože breakdance je súčasťou hiphopu a táto show ho konečne ukazuje v plnom svetle!

richedit_image_422_09_resizePretože môžeš dostať závrat aj vo chvíli, kedy pokojne sedíš a počúvaš 300 rokov starú klavírnu skladbu. Stačí, aby pred tebou zručný b-boy predviedol pár „moves“.

richedit_image_423_10_resizePretože na Red Bull Flying Bach sa nebude nudiť ani tvoja babička, ani pubertálny brat. Naopak, tu môžu konečne vyriešiť medzigeneračné rozdiely.

richedit_image_424_11_resizePretože ľudské telo má 850 svalov a keď b-boys poletujú s Bachom sem a tam po javisku, musia ich jednoducho ukázať všetky.

richedit_image_425_12_resizePretože hoci členovia súboru Flying Steps pochádzajú z Nemecka, nebývajú v rovnakom meste. A tak môžu spoločne vyrozprávať tancom zaujímavý príbeh.

richedit_image_426_13_resizePretože okrem tanečníkov sú pri Red Bull Flying Bach špičkoví aj muzikanti.

richedit_image_427_14_resizePretože poriadne zremixovať sa dá okrem Aviciiho a Davida Guettu aj J. S. Bach. Niekoľko dropov počas vystúpenia si chalani vyrastajúci na hiphope nemohli nechať ujsť.

richedit_image_428_15_resizeRed Bull Flying Bach

Nápad interpretovať klasické dielo virtuóza J.S. Bacha pomocou moderného a streetového tanca vznikol v hlave skúseného tanečníka Vartana Bassila.

V predstavení sa stretávajú dve odlišné kultúry. Štvornásobní majstri sveta Flying Steps prekvapivo transformujú Bachove majstrovstvo a hľadajú spoločný dialóg dvoch vzdialených svetov. Slovenská premiéra sa uskutočnila v roku 2013 a vystúpenie bolo prijaté s veľkým nadšením.

Dĺžka predstavenia: 70min

Tanec: The Flying Steps

Hudba: J.S. Bach – Temperovaný klavír (+ RMX)

Choreografia: Vartan Bassil

Umelecký šéf, klavír: Christopher Hagel

Ocenenie: ECHO Klassik Sonderpreis 2010

Predstavenia: 7.10. a 8.10. Bratislava

Lístky & info: www.ticketportal.sk

Autor: redbull.sk  , 13/08/2016

zdroj: xl.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky