NovinkyPredstavujeme

Práve vychádza nový album Please The Trees – A Forest Affair.

Tretí album, ktorý kapela nahrala v kalifornskom štúdiu Magnolia Records s producentom Jonathanem Burnsidem je podľa slov frontmana kapely Václava Havelky míľnikom v histórii kapely.

Please The Trees doviedla ich púť za dokonalým zvukom späť na začiatok – behom šiestich rokov svojho fungovania sa neustále transformovala a zbrusu nový album A Forest Affair ich zastihuje v momente nového štartu. Kľúčové pre vznik A Forest Affair bolo stretnutie s americkým producentom Burnsidem. Producent, ale sám tiež hudobník a vynikajúci gitarista Jonathan Burnside spolupracoval od konca osemdesiatych rokov s mnohými výraznými skupinami a osobnosťami svetovej (nie len) alternatívnej scény a ovplyvnil zvuk nahrávok kapiel ako Melvins, Nirvany, Faith No More, Meat Beat Manifesto, Red House Painters, atď. Práve nahrávanie albumu v americkom štúdiu považuje skupina za naproste zásadné. Táto nová kreatívna skúsenosť kapelu stála posledného zo zakladajúcich členov, ktorý v kapele vedľa Václava Havelky ostal. Gitarista Zdeněk ‚Zok’ Kadlec s Please The Trees album nahral, ale ešte v priebehu dokončovaných prác zo skupiny odišiel. V novej zostave ho nahradil David Babka, lenže s Please The Trees úzko spolupracuje už niekoľko rokov. Prežitok a radosť z práce na albume však predčila všetky očakávania a pomohla skupine sa výrazne stmeliť. A Forest Affair kapela cíti ako debut – práve s novým albumom dospeli Please The Trees do bodu, z neho sú pripravení sa odraziť tam, kde sa už vnútorne cítia byť.

Album A Forest Affair vychádza na CD, LP a v digitálnych formátoch FLAC a MP3 k stiahnutiu na webu starcasticrecords.cz, iTunes Store a pod. Nový, už tretí album pražsko-táborských Please The Trees A Forest Affair vychádza 10. októbra 2012 na značke Starcastic Records a bude pokrstený v rovnaký deň špeciálnym koncertom v pražskej Malostranskej besede, kde ich ako hosť bude na gitaru sprevádzať i samotný producent Jonathan Burnside.

Please The Trees doposiaľ vydali na svojom vlastným labelu dva úspešné albumy Lion Prayer (2007) a Inlakesh (2010). Spevák a gitarista kapely Václav Havelka vydal radu sólových nahrávok pod monikerom selFbrush. Do povedomia sa Please The Trees dostali tiež spoluprácou so speváckym zborom seniorov Elpida, ktorá bola vyústením kampane proti diskriminácií seniorov, do ktorej sa Havelka v roku 2010 zapojil.

www.pleasethetrees.com

www.starcasticrecords.cz
http://www.starcasticrecords.cz/releasy/37/a-forest-affair

PLEASE THE TREES – A FOREST AFFAIR
Starcastic Records, 2012, CD, LP, MP3, FLAC
vychádza: 10. 10. 2012

zoznam skladieb vinyl:
strana A: 1. Getting Ready, 2. Hell On Earth, 3. She Made Love to the Moon, 4. Let the Wind, 5. Sleep

strana B: 1. New Heart, 2. Nobody No One, 3. When You Are Lost, 4. Branches, 5. Paint This City Green
celkový čas: 42 min. 05 sek.

zoznam skladieb CD & downloads:
1. Getting Ready, 2. Hell On Earth, 3. She Made Love to the Moon, 4. Let the Wind, 5. New Heart,
6. Nobody No One, 7. When You Are Lost, 8. Branches, 9. Sleep, 10. Paint This City Green
celkový čas: 48 min. 50 sek.

Produkcia, nahrávanie, mix a mastering: Jonathan Burnside
Nahraté 3-7, 10-14 októbra 2011, Magnolia Records Studio, Novato, CA, USA
Mix a Mastering: Burnside Pruductions, Sonoma County, CA, USA
Cover design: Veronika Vlková & Martin Baar
Layout: Cartonclan

PLEASE THE TREES:
Václav Havelka – voc, guitars, percussion
Miroslav Syrný – bass
Jan Svačina – drums
David Babka – guitars, pedal steel

www.pleasethetrees.com
www.starcasticrecords.cz
www.malostranska-beseda.cz

zdroj: Marek Čulen

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky