NovinkyKam na koncert?

Post rock God Is An Astronaut sa vracia do Česka a na Slovensko

Írska senzácia God Is An Astronaut (GIAA) sa po dlhšej dobe vracia na miesto činu. Jedno z najvýraznejších mien svetovej post-rock/shoegaze scény sa v rámci svojho jesenného turné zastaví v bratislavskom Randal a pražskom klube Futurum. Inštrumentálny kvartet so sebou privezie piesne z čerstvej dosky Helios Erebus.

Svoj nezameniteľný štýl dopovaný rafinovanou elektronikou a melancholickými klávesovými plochami pilujú bratia Torstenovi a spol. už od januára 2002. Ešte ten istý rok stihli vydať debut The End of the Beginning, ktorý spôsobil zázrak: v brutálnej žánrovej konkurencii si mladá írska krv dokázala vydobyť silné postavenie a získať bezpočet oddaných fanúšikov.

GIAA_posterMožno práve preto s ďalšou doskou GIAA nikam neponáhľali, druhá radovka All Is Violent, All Is Bright vyšla až po troch rokoch. Prevažne elektronickú atmosféru prvotiny vystriedali gitarové steny a komplexnejšie bicie. So surovejším zvukom pracovala kapela aj na ďalších doskách, ktoré následne vychádzali prakticky každý rok. Až predposledná radovka Origins vyšla v roku 2013 po trojročnej pauze, ktorú kapela využila k preskupeniu síl, načerpanie nových nápadov a predovšetkým rozšírenie zostavy o gitaristu a klávesistu Jamieho Deana. Doteraz posledný album Helios Erebus z tohtoročného júna chytro balansuje medzi živelnými gitarami a kľudnými ambientnými plochami.

God Is An Astronaut sú vyhlásený predovšetkým ako koncertná kapela. Počas živých vystúpení hrá podstatnú úlohu aj vizuálna zložka. Kapela preslávila svetelná show a originálnymi videoprojekciami ku každej piesni zo setlistu.

Vstupenky na koncert God Is An Astronaut sú k dispozícii vo všetkých bežných predpredajných sieťach, viac informácií je k nájdeniu na webe usporiadateľskej agentúry www.obscure.cz.

FB event:

Praha: https://www.facebook.com/events/734654136646369/

Bratislava: https://www.facebook.com/events/399494510250639/

Související linky:

http://godisanastronaut.com

http://www.randalclub.eu/sk

http://futurum.musicbar.cz

http://www.obscure.cz

zdroj: Radek Pavlovič

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky