Novinky

Pospiš/Sillay/Nikitin predstavujú zoskupenie Libertatem Ensemble a singel 40 Dní

Hudba ako spoločný jazyk. Tak by sa dal zadefinovať základný pilier novej medzinárodnej skupiny Libertatem Ensemble. Tú tvoria rešpektovaní hudobníci regiónu V4. Spevák Robert Pospiš, gitarista Martin Sillay, trubkár Kornél Fekete-Kovács, saxofonista Nikolaj Nikitin, basgitarista Nenad Vasilić, klavirista Jancsi Rigó Jr. a bubeník Marián Ševčík. Prvým singlom z ich pripravovanej nahrávky Hiawatha je skladba 40 dní.

„Spojila nás chuť hľadať neprebádané hudobné svety. Spoločne sme sa pokúsili nájsť nový hudobný jazyk. Názov albumu je odkazom na indiánsku mytológiu. Fascinácia prírodou, nadprirodzenými silami a fenoménom snenia. To sú základné kamene deviatich pôvodných skladieb. Každý z nás sa pohybuje vo viacerých hudobných žánrov. Zoskupenie Libertatem Ensemble je ich výsledkom,“ dodáva k vzniku medzinárodného telesa spevák Robert Pospiš. Ten stojí aj za všetkými textami nahrávky Hiawatha. „Pre skladbu 40 dní sme sa rozhodli z viacerých dôvodov. V ťažkých časoch, ktoré máme za sebou symbolizuje niečo, čo máme všetci ako hudobníci spoločné. Chuť hrať, spievať, hľadať. Text piesne vychádza z viacerých mytológii. Všetci hľadáme. Hľadáme kvet, ktorý si môžete pokojne zameniť za skladbu, slovo alebo obraz. Som mimoriadne poctený, že súčasťou nášho ďalšieho hľadania je taká elitná zostava hudobníkov. Verím, že naša snaha nájsť v hudbe niečo nové a hlboké osloví aj poslucháčov. Veľmi radi by sme im nahrávku predstavili aj na živých koncertoch ale súčasná situácia to žiaľ nedovoľuje a nevieme, kedy to vôbec to bude možné. Preto sme sa rozhodli zverejňovať skladby z albumu Hiawatha postupne,“ vysvetľuje Pospiš. Album zoskupenia Libertatem Ensemble sa nahrával, mixoval a mastroval v bratislavskom štúdiu Real Music House. Za produkciou nahrávky stojí dvojica Robert Pospiš & Martin Sillay. Autorkou vizuálu nahrávky je slovenská výtvarníčka Mira Kubáňová.

Zoskupenie Libertatem Ensemble chce v priebehu tohto roka prezentovať nahrávku Hiawatha aj na živých koncertoch. Album Libertatem Ensemble – Hiawatha vyjde vo vydavateľstve Real Music House.

Vypočujte si singel Libertatem Ensemble – 40 dní:

Autor: Martin Laškovský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky