NovinkyKam na koncert?

Posledné z podujatí Czecho-mecho v tomto roku.

Multižánrový projekt občianskeho združenia literarnyklub.sk a Českého centra v Bratislave, založený Lenkou Zogatovou a Ferčim Malíkom v roku 2013, prepája českých a slovenských umelcov. Občas zaspomína na underground, občas vytiahne na slovenské pódiá nové tváre českej a slovenskej hudby, literatúry či slam-poetry. Posledné Czecho-mecho v tomto roku sa uskutoční v rámci novovzniknutého literárneho festivalu v Novej Cvernovke Autoriáda 9.12. 2017

PROGRAM

18:00 – FilmHub / Nová Cvernovka

Film 
Bohdan Bláhovec, Robin Kvapil / Moja duša došla do ritě: Koncert pro Lenku Zogatovou

Dokumentárny koncert je zvečnením odkazu Lenky Zogatovej, alias Zogatky, počas večierku na jej počesť. Brnenský klub Fléda sa stal dejiskom spoločného skladania najrôznejších druhov otlačkov predčasne zosnulej legendárnej osobnosti českej kultúry.

 20:00 – Nová Cvernovka – kultúrny priestor

 Performance

 Marian Palla

Hudobník, výtvarník, spisovateľ, fejtonista, priekopník konceptuálnej poetickej performance. Je autorom viacerých kníh poézie a prózy, niekoľkých divadelných hier a vyšla mu aj jedna úspešná nečitateľná kniha Njkpůúp kkléedc.

Žije v Střeliciach pri Brne a chová dve sliepky.

Adéla Elbel

Stand-up komička a moderátorka, ktorú neformoval Marek Eben ani Milan Markovič. Zaoberá sa životom v popkultúrnom odkaze s presahom do filozofie citátov múdrych ľudí. Je nekompromisne kritická, ale vďaka jej láske k proseccu je občas fajn.

Anatol Svahilec

Vlastným menom Václav Šindelář začal so slam poetry v roku 2014 a ihneď vyhral v tejto disciplíne majstrovstvá Českej republiky. Autor veľmi expresívne a teatrálne spracovaných textov, vynálezca a prevádzkar kruhového divadla Panoptikon Barikáda. Študent katedry produkcie na DAMU, ktorý ako prvý performer reprezentoval Českú republiku na majstrovstvách Európy v slam poetry.

Bohdan Bláhovec

Český dokumentarista, autor filmov Show!, Gottland, Moja duša došla do ritě, ale aj českého seriálu Kmeny.

Patrí k špičke českej slam poetry, a hoci so slamom skončil, niekedy urobí výnimku.

21:30

Koncert

WWW Neurobeat + Fajt

Živé bicie Pavla Fajta (Bittová & Fajt, Dunaj) spárované so samplovanou, elektrickou rytmikou a expresívnym spevom Ondřeja Anděru alias Sifona a speváčky Milesy.

Bez ladu a skladu

Prvý a posledný bratislavský koncert skupiny v tomto roku. Všetci sme ich počuli a kto ešte nevidel nech neváha. Miško Kaščák neváhal s koncertom, na ktorom si pripomenieme maminu skupiny Zogatku.

Vstupenky: https://literarnyklub.interticket.sk/event/sheet/czecho-mecho_koncert-www-neurobeat-fajt-a-bez-ladu-a-skladu-4652AD2BE3944C90AE7E7D0D8DE04386

FB:

https://www.facebook.com/events/195871417625902/permalink/196240820922295/

Organizátor podujatia: OZ literarnyklub.sk

Dramaturgia: František Malík a Martina Kotláriková

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Partnerom projektu je České centrum v Bratislave a CzechLit – České literárne centrum

Kontakt na organizátorov: martinakotlarikova@gmail.com, 0904667558

Linky:

http://bandzone.cz/wwwneurobeat http://www.youtube.com/user/neurobeatnik https://www.facebook.com/pages/WWW/54982182939 http://www.pavelfajt.com
http://www.typlt.com https://www.youtube.com/watch?v=H2eX_cGHqxs

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky