NovinkyKam na koncert?

Poľská jazzová formácia Michał Tokaj Trio predvedie v Bratislave podmanivý koncert !

Oceňovaní poľskí hudobníci Michał Tokaj Trio mieria do Bratislavy! Medzinárodne uznávaný klavirista Michał Tokaj, kontrabasista Michał Barański a perkusionista Łukasz Żyta predvedú 1. marca 2015 v Bratislave koncert plný živých kompozícii a podmanivej jazzovej tvorby! Milovníci jazzu sa môžu tešiť na skladby z nového albumu s názvom „The Sign“. Nenechajte si ujsť nápaditý počin Michała Tokaja v Komornom štúdiu RTVS na Mýtnej 1 v Bratislave so vstupom zadarmo!

Oceňovaní hudobníci z poľskej jazzovej scény Michał Tokaj Trio predstavia Bratislave nový album „The Sign“. Novinka odznie 1. marca 2015 v Komornom štúdiu RTVS na Mýtnej ulici vďaka Poľskému inštitútu, OZ SCENE a RTVS. Ide o druhé autorské CD jazzového klaviristu Michała Tokaja, ktoré vydal po deviatich rokoch. Album „The Sign“ predstavuje kroniku udalostí, zážitkov a reflexií z posledného desaťročia koncertovania poľského hudobníka .

„Nerád veci urýchľujem, domnievam sa, že všetko potrebuje svoj čas. Je to podobné ako s vínom, niekomu chutí beaujolais, ale ja v ňom nič pre seba nenachádzam.“ Povedal Michał Tokaj.

Všetci priaznivci si môžu zadarmo vychutnať koncert k najnovšiemu albumu poľského skladateľa a klaviristu Michała Tokaja. Publikum čaká farebná, dynamická a impulzívna tvorba plná hudobných nápadov. Jazzové trio výborne dopĺňa kontrabasista Michał Barański a bubeník Łukasz Żyta.

„Za komfort považujem to, že mám vôbec možnosť stáleho tria. V jednotnej zostave totiž dochádza medzi hudobníkmi k inému druhu porozumenia a mimo zmyslového vnímania. Nemusíme si hovoriť, čo ideme hrať, ale reagujeme na gestá, zvuky, mimiku.“ Vysvetlil Michał Tokaj.

2Michał Tokaj sa narodil v roku 1974 vo Varšave, absolvoval katovickú hudobnú akadémiu. V priebehu svojej hudobnej kariéry spolupracoval napríklad so speváčkou Agou Zaryan, spevákom Grzegorzom Karnasom, trubkárom Tomaszom Stańkom, saxofonistom Piotrom Baronom a ďalšími. V Čechách je známy vďaka pôsobeniu v kvintete kontrabasistu Jaromíra Honzáka, s ktorým v roku 2009 vydal album „Little Things“. Debutové CD Michała Tokaja „Bird Alone“, ktoré nahral s triom v roku 2004, získalo prestížne poľské ocenenie Fryderyk v kategórii Album roku. O kvalite hudby formácie Michał Tokaj Trio svedčia aj ďalšie ocenenia Fryderyk udelené v rokoch 2006, 2008 a 2010. Posledný album „The Sign“ vyšiel v košickom vydavateľstve Hevhetia .

Nenechajte si ujsť Koncert jazzovej formácie Michał Tokaj Trio 1. marca o 19:00 v Komornom štúdiu RTVS na Mýtnej ulici v Bratislave. Vstup je zadarmo. Informácie o ďalších zaujímavých koncertoch nájdete na www.drhorak.sk

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Dr. Horák

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky