NovinkyKam na koncert?

Polemic vydáva album roka! Podporili ho domáce i zahraničné hviezdy

Ako nedávno informovala skupina Polemic, rok 2013, ktorý sa nesie v znamení jej 25. narodenín, sa chystá poriadne osláviť. Svojim skalným fanúšikom sľúbila darčeky v podobe nového albumu a veľkého turné. Prvé zo spomínaných prekvapení je už takmer hotové. Chlapci sa rozhodli prezradiť, aký unikátny kúsok pribudne do ich diskografie.

Najznámejšia slovenská SKA partička Polemic plní, čo sľúbila. Postupne začína odhaľovať, aké narodeninové darčeky prinesie ešte na jar tohto roka svojim fanúšikom. V zákulisí kapely v týchto dňoch vrcholia prípravy na 13-koncertné turné po celom Slovensku POLEMIC SONY XPERIA TOUR 2013. Súbežne s prípravami na prvé koncerty, Polemic stíha dokončovať i posledné úpravy albumu, ktorý každým dňom pribudne na hudobný trh. Ako prezradili členovia kapely, počas výroby si do svojho čerstvo postaveného bratislavského štúdia ONE LOVE STUDIO prizvali viacero známych hostí, obľúbených slovenských kolegov, i priateľov z Českej republiky, medzi ktorými rezonujú tie najzvučnejšie mená.  „U hosťujúcich spevákov sme zámerne oslovili ľudí s hlasmi, pri ktorých netreba presviedčať o kvalite, a zároveň hlasy, ktoré sa predstavia v polohách, v akých ich fanúšikovia ešte nepočuli,“ uviedol na margo voľby hostí člen Polemicu Peter Petko Opet.

Jednou z hosťovačiek je československá pesnička s názvom Moře, kde si zaspievajú reggae  popovo rockový Paľo Habera s funky Matějom Ruppertom, éterickou Lenkou Dusilovou a hravou Zdenkou Prednou.  „Sami sme zvedaví, ako to ľudia príjmu,“ smejú sa „polemici“ na divokej kombinácii, ktorú sa im podarilo zosnovať. Vzápätí prezrádzajú,  v akej roli sa ocitla na ich cédečku naša aktuálna bronzová slávica: „Krehká Zuzana Smatanová sa na moment stala barovou speváčkou z Divokého západu a rozkazuje nám aj kapele Divokej Bill vo westernovej skaparódii Sheriff z River Cross.“ A to ešte stále nie je všetko! Svoju úlohu dostala od priateľov z Polemicu aj Katka Knechtová. Tá spieva duet s Braňom Bejzom Bajzom v skalatino peničke Klip klap, ktorá je podľa slov jej autorov na míle vzdialená od Katkiných atmosférických pomalších náladových songov, na aké sú u nej fanúšikovia zvyknutí.

Po 18tich rokoch sa rozhodli chlapci z Polemicu zopakovať si spoluprácu s legendárnym Robom Grigorovom, s ktorým spojili sily naposledy v roku 1995 na jeho albume. „Teraz sme si vystrihli spoločné reggae, kde zapadol ako náš starý dobrý známy a potvrdil, že spevácky zreje ako víno,“ vychválili si návrat k spolupráci po ukončení nahrávania. Špeciálne si celá kapela užila aj nahrávanie s bývalým členom Polemicu Marekom Határom. Práve s ním sa rozhodla oprášiť svoju prvú známejšiu pesničku z roku 1994 – Baba Ryba, s ktorou súvisí i názov celého albumu HEY! BA-BA-RE-BOP. Okrem nej fanúšikovia nájdu na novej doske i prevzatú skladbu Tu Vuò Fa L’Americano, ktorá je po 25tich rokoch kapely len druhou prevzatou piesňou na CD Polemicu vôbec. Malým návratom do minulosti je aj spomínaná záležitosť Baba Ryba. „Ešte nikdy sme nezaradili na štúdiový album pesničku, ktorá tam už raz bola,“ hodnotia chlapci remake jedného zo svojich najznámejších hitov. „Návrat do minulosti áno, ale nie až tak hlboko.“ (smiech)

FOTO: archív Polemic
ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Termíny a miesta POLEMIC SONY XPERIA TOUR 2013:

05. 04. Trenčín – Piano Club                                20. 04. Martin – Kozel Pub
06. 04. Šaľa – Metro Klub                                      24. 04. Prešov – Bizarre
10. 04. Banská Bystrica – Ministry                     25. 04. Košice – Collosseum
11. 04. Nitra – Nová Pekáreň                               26. 04. Nové Mesto nad Váhom – Za rampami
12. 04. Bratislava – MMC                                       27. 04. Hruštín – DK
13. 04. Žilina – Smerr Pub                                     04. 05. Partizánske – SPY Club
19. 04. Čadca – Šport. hala pri futb. štadióne, ul. Športovcov 2581

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky