Novinky

PO ÚSPECHU V USA PETER ARISTONE PREZENTUJE SVOJU INTÍMNEJŠIU A PESNIČKÁRSKU POLOHU NA NOVOM EP GOLD AJ DOMA

Slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone, ktorý žije v Prahe, vydal svoje aktuálne EP GOLD najprv v USA. S videoklipom Gold zabodoval v hitparáde MTV U a Peter ho tam intenzívne propagoval päť mesiacov na turné s Marcom Broussardom. Popri koncertovaní v USA stihol hosťovať na česko-slovenskom halovom turné so skupinou Team. Teraz vychádza EP GOLD (BrainZone) aj v Čechách a na Slovensku. Vydanie EP podporuje nový videoklip k singlu Fire Inside.

„Klip opisuje príbeh dvoch ľudí, ktorí sa majú veľmi radi, napriek všetkým problémom, ktoré vo vzťahu zažívajú,“ povedal o klipe Peter.

Vznik EP, ktoré sa dostalo “pod krídla” britsko-americkej hudobnej agentúry Big Machine Agency, ktorá sa o speváka stará v zahraničí, má veľmi zaujímavý príbeh. Pred časom Peter Aristone prezentoval v UK čerstvo vydaný debut 13 DAYS IN TETBURRY na ktorom mu hosťovali Mel C zo Spice Girls, či James Dean Bradfield z Manic Street Preachers. Celý mesiac koncertoval a na jeden z jeho londýnskych koncertov sa prišiel pozrieť aj skladateľ a producent Sacha Skarbek, ktorý má za sebou hity ako Wrecking Ball pre Miley Cyrus, či You’re Beautiful pre Jamesa Blunta. Petrov koncert ho oslovil, ale na CD, ktoré si odniesol z koncertu, mu chýbali emócie a osobitosť, ktoré zažil na koncerte. Preto Petrovi na druhý deň zavolal a povedal mu, že by mohli spolu nahrať pesničkársky album so silnými skladbami. Petra táto ponuka veľmi oslovila. Už dlhšie totiž o návrate k pesničkárstvu, ktoré miluje, uvažoval. Výsledkom ich spolupráce je EP GOLD.

„Je to môj návrat ku koreňom, k časom, keď som mal tak štrnásť rokov a skladal som svoje prvé pesničky doma, len s akustickou gitarou. Takto sa cítím najprirodzenejšie,“ hovorí o návrate Peter Aristone.

Štyri autorské skladby na EP dopĺňa pieseň Love The One You’re With z repertoáru Crosby, Stills, Nash & Young.

„Pôvodne mali byť na épéčku len štyri veci. Kamarát  ma vtedy upozornil na verziu skladby Love The One You’re With, ktorú nahral Stephen Stills ako demo, len s gitarou. Povedal, že by mi to mohlo sadnúť. A mal pravdu. Frázovanie a tónina mi sedeli a Sacha bol nadšený z toho, ako pesnička dokonale korešponduje s náladou ostatných skladieb. Nahrali sme ju “na prvú”, na jeden záťah. Bol to taký magický moment,“ spomína na nahrávanie Aristone.

Producent Sacha Skarbek povedal, že hneď ako Petra počul prvýkrát akusticky hrať bez kapely a aj bez mikrofónov, vedel, že to bude dobrá spolupráca.

Je v ňom určitá veľká bezprostrednosť. Jeho prvý album mal síce veľký popový zvuk, ale ja som cítil, že pre Petra je oveľa prirodzenějšia pesničkárska poloha,“ povedal  Skarbek,

V štúdiu už potom nič neriešili. Keď to išlo, tak skladali, keď nie, tak sa len tak rozprávali. Nahrávka nakoniec vznikla len za pár dní v londýnském komplexe študií Kensaltown, kde nahrávajú aj Adele, či Mumford & Sons. Producent Skarbek pozval na nahrávanie nástrojov svojich blízkych spolupracovníkov. Klávesy nahral Nikolai Torp (Adele, J. Mraz, Train), gitaru Tim Fagan (John Mayer, Colbie Caillat), basu Malcolm Moore (James Blunt, Tristan Prettyman) a bicie Karl Brazil (Robbie Williams, James Blunt).

„Aj keď sme sa videli prvýkrát, už o pár hodin som mal pocit, že sa poznáme roky. Muzikanti veľmi rýchlo vycítili, čo moje pesničky potrebujú a svojou hrou fantasticky podporili atmosféru jednotlivých skladieb,“ doplnil Peter.

Aktuálnym singlom z EP GOLD je skladba Fire Inside.

„Túto pesničku som písal dva mesiace po rozchode, keď už bolo to najhoršie za mnou a miešali sa vo mne pocity smútku a odhodlania ísť ďalej a začať niečo nové. To nové, a zatiaľ nepoznané pre mňa znamenalo úľavu od bolesti, ktorú som už nechcel cítiť. A práve to ma ako ten fire inside – oheň vo vnútri, hnalo stále dopredu a ďalej,“ opísal príbeh skladby spevák.

aktualizované info :

www.peteraristone.com

https://www.facebook.com/peteraristonemusic

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky