NovinkyKam na koncert?

PO ROKU NULA PRICHÁDZA HUDOBNÁ LAHÔDKA ANALOG ARCHITEKT: AMO DOZRIEVA SPOLU SO SVOJIMI FANÚŠIKMI

Po prelomovom albume ROK NULA sa formácia AMO opäť hlási o slovo. Tentokrát prináša nové EP s názvom ANALOG ARCHITEKT, ktoré vyjde v čisto digitálnej podobe. Novinka oficiálne pribudne do diskografie kapely 23. marca, no už dnes si ju môžu exkluzívne stiahnuť používatelia aplikácie Deezer vďaka exkluzívnemu partnerstvu  Telekomu a Sony Mobile http://www.deezer.com/album/9882832. Vydanie EP sprevádza premiéra rovnomenného titulného singla ANALOG ARCHITEKT, ktorý dostal vizuál v podobe  videoklipu, zachytávajúceho autentické štúdiové práce na hudobnej novinke www.analogarchitekt.sk.

Kapela nahrala ANALOG ARCHITEKT na prvýkrát

V roku 2013 formácia AMO prepísala svoju históriu vydaním albumu ROK NULA, ktorý symbolizoval štart novej éry v existencii kapely na čele s dvojicou raperov Moem a Opakom. Nahrávka sľubovala nový smer pre AMO.

amo_studio__0007_Layer 3423. marca 2015 AMO svoj sľub fanúšikom splní. Spomínaný dátum je totiž termínom oficiálneho releasu nového EP s názvom ANALOG ARCHITEKT – štúdiovej nahrávky s nekompromisne kvalitným zvukom v podaní Gábora Tokára (bicie), Martina Štefánika (klávesy), Jozefa Madolu (basgitara) a Mariána Jaslovského (flauta, saxofón, EVI). Kapele tradične svojím rapom sekundujú Opak a Moe, dve tváre, ktoré dávajú kapele AMO hlas už 11 rokov. „Je to úplne nový postup práce. Jediné, čo zostalo po starom, sme my dvaja s Opakom. Rap je a vždy bude v štýle AMO, hudba je ale výrazne kreatívnejšia. Kapela nahrala skladby na jedenkrát. Takto momentálne hráme. Chceli sme živú nahrávku, ktorá to autenticky a pravdivo zachytí,“ vysvetľujú. Aby AMO vykreslilo atmosféru prípravy novinky ANALOG ARCHITEKT nielen zvukom, ale i obrazom, predstavuje v týchto dňoch tiež nové video vo forme dokumentu zo štúdia.

Prvotina v diskografii AMO, po prvýkrát produkovaná a zahraná výhradne živou kapelou

amo_studio__0028_Layer 13Podľa Moeho slov, AMO vydáva nové EP s najlepším svedomím, ako to bezkonkurenčne najkvalitnejšie, čo za svoju doterajšiu existenciu vyprodukovalo. Dôkazom je i fakt, že kapela si nechala nemalý čas na jeho prípravu – EP vznikalo bezmála rok. Analog Architekt sa pýši titulom prvotiny v diskografii AMO, ktorá je po prvýkrát produkovaná a zahraná výhradne kapelou. „Po prvýkrát za zhruba 4 roky kapelného hrania môžem povedať, že dnes sme stabilná kapela, produkujeme a tvoríme spolu. Mohol som vydať živú nahrávku už predtým, ale ešte sme neboli zohratí. Chcel som kvalitu a tá prišla až teraz. Čas a prácu neoklamem a nepredbehnem. Mám veľký rešpekt k tomu, kam sme dospeli a kam smerujeme. Veľká vďaka patrí chalanom za ich prínos”, upresňuje Moe na adresu 27 minútového EP, ktoré vychádza pod hlavičkou labelu TyNikdy, vydavateľstva známeho jedinečným prístupom k hudbe, vydávajúceho interpretov ako Boy Wonder, Boyband, Paulie Garand či Dj Fatte a iných. „Chalanov poznám a rešpektujem už od prvého singla, ktorý vydali. Vždy ma bavila ľudskosť v ich muzike a celkovo ich prístup k nej. Keď sa mi ozvali s nápadom vydať EP, neváhal som,“ prezrádza Idea, šéf TyNikdy Records. Prečo tento raz AMO obchádza tradičnú cestu fyzického nosiča a vydáva EP iba digitálne? „Je rok 2015, tvorba prekvitá, hudba krváca a my chceme ísť s dobou. Zatiaľ čo v zahraničí sú digitálne EP bežné, u nás sú zatiaľ zriedkavé. Experimentovať sme sa nebáli v minulosti a nebojíme sa toho ani dnes. Našej hudbe veríme a veríme, že si cestu k ľudom nájde aj bez CD nosiča. Pokračujeme v tvorbe a album sa už pripravuje. Toto je vlastne warm up a ukážka toho, akým smerom ideme.“

Bez hudobných spoluprác

ANALOG ARCHITEKT COVER FINAL_smFanúšikovia nájdu na EP 6 skladieb v réžii kapely so signifikantným spoločným menovateľom, ktorým je predovšetkým veľa, viac a ešte viac živej hudby. Štúdiovku tvoria iba skladby AMO, tentokrát sa skupina zaobišla bez hudobných hostí. Nahrávka vznikla v Cobra Sound Studio u zvukového inžiniera Martina Čemu. „Rozhodli sme staviť na analógový zvuk. Naše nové nahrávky majú byť hlavne o počúvaní a preto zvuk a celkový dojem má byť príjemný. Naša cesta ide smerom k hudbe, zatiaľ s minimom postprodukcie, k novým rytmickým aj zvukovým vychytávkam. Hráme sa a chceme sa hrať aj naďalej”, dopĺňa Opak. „Krásne na našej tvorbe nie je to, ako znie teraz, ale to, ako môže znieť v budúcnosti a koľko priestoru je zrazu pred nami. Je to ako hlboký nádych v zime – síce ide ťažko, ten vzduch ťa šialene páli v nose, no osvieži ťa ako nič iné,“ dodáva Moe na záver a jedným dychom prezrádza, že už čoskoro si fanúšikovia budú môcť nový sound AMO vychutnať naživo na koncertoch jarného AMO SONY XPERIA TOUR 2015 aj vďaka partnerom Telekomu a Sony Mobile.

Video created by 

Cloned Monkeys ©2015

www.clonedmonkeys.com

www.facebook.com/ClonedMonkeyProductions

Viac info

www.amo24hodin.sk/

www.facebook.com/AMO.Official

FOTO: ZDENKO HANOUT, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky