Novinky

Peťo Tázok & Karaoke Tundra – Neuveriteľne smutný album

pt_kt_02Nové správy z mesta VP84? Nič prekvapivé: beznádej, skepsa, démoni a všeobjímajúca temnota. Aj ďalšiu kapitolu svojej komiksovej knihy píšu PEŤO TÁZOK a KARAOKE TUNDRA výhradne na čierne stránky. Na značke Deadred / Starcastic práve vydávajú nový album s príznačným názvom – Neuveriteľne smutný album.

Na albume je dvadsaťdva skladieb, z toho štyri novinky a osemnásť remixov. Skladby z minuloročnej úspešnej kolekcie, nazvanej sporadicky Album (BiggBoss, 2008) dostali nový kabát od projektov z československej elektronickej scény. I keď sú remixové verzie na hony vzdialené minimalistickým produkciám KARAOKE TUNDRU, neuberá to skladbám na pôsobivosti, práve naopak: atmosféra ponurých príbehov, ktoré PEŤO TÁZOK rozpráva, je často ešte viac zdôraznená a dotiahnutá do dôsledku. Inde dáva hudba slovám trochu iný, nečakaný kontext, ale všetko pohromade pôsobí nečakane kompaktne a dokonca prístupnejšie, než bežná produkcia týchto dvoch pánov.

Medzi remixérmi sa nájdu pochopiteľne etablované mená (The Autumnist, Foolk, Sporto, Ghostmother, Dope Aviators alebo Noisecut), ale aj svieži nováčikovia ako Emah, Federsel, Fakin Hipi a ďalší. Neotrelý zvuk, nulový podiel klišé a zvukomalebné koláže, ktoré udržia vašu pozornosť po celú dobu, čo doska hrá, to sú charakteristické znaky Neuveriteľne smutného albumu. Prešpikované Beneho apokalyptickými víziami tvorí geniálny soundtrack k nadchádzajúcej zime a ekonomickej kríze. Za zvýšený počet sebevrážd nenesú zodpovednosť autori ani vydavateľ…

O Peťo Tázok & Karaoke Tundra
Peťo Tázok aka Bene – rap, Karaoke Tundra – produkcia tvorí obrazotvorné a uveriteľné príbehy s trochou nostalgie, irónie, tragédie ale i humoru. I keď bývá ich projekt označovaný ako hip-hopový, je treba dodať, že túto kategóriu značne presahuje a ponúka úplne iný pohľad než kdokoľvek z doposiaľ známých českých alebo slovenských interpretov. Štýlovo sa skladby PT&KT dajú zaradit do kategórie alternatívneho rapu či abstraktného hip-hopu, ale od väčšinovej česko-slovenskej hip-hopovej produkcie sa líšia práve zpracovávanými témami a inšpiráciou praskavou, glitchovou elektronikou, ktorá je Karaokeho hlavnou doménou.

Výnimočný čiernozlatý dizajn obalu má na svedomí Adam Tureček (www.aakkforever.org) a v každóm CD je pribalená samolepka od známeho výtvarníka Erika Šilleho (www.eriksille.com) s motívom ku skladbe Neuveriteľne smutny príbeh.

Súčasne s vydaním CD vychádza ZDARMA na stiahnutie výber 4 skladieb z albumu vo formáte MP3 v najvyššej kvalite 320 kbps. Skladby aj s digitálnym obalom je možné stiahnuť na stránkach vydavateľa www.deadred.skwww.starcastic.cz.

ptkt_nsa_coverZoznam skladieb:

01. Antikvariát nesplnených snov (The Autumnist remix)

02. Fotka (Federsel remix)

03. Chodby

04. Patriarchát (Sporto remix)

05. Správa 2 (Machine funck remix)

06. V hlave čisto (Ear drum kru remix)

07. Odsúdený na život (Ježíš táhne na berlín remix)

08. Tony Dvacek a Jack Pot (Ghostmother remix)

09. Laco nikdy neklame (Dva remix)

10. Zdeno Ibalgin (prof. Neutrino remix)

11. Gerhard

12. Ortuť (Emah remix)

13. Ona je blázon (side9000 remix)

14. Neuveriteľne smutný príbeh

15. Ingrid Točákyová (Perly pokleslého výberu remix)

16. Dezider Dorant (Sonic cat remix)

17. Nahý boh (Fakin hipi remix)

18. Fašiangy (Foolk remix)

19. Nikolaj Netuším (Dope aviators remix)

20. Povedala mu, že nemá isť

21. Pohreb (Noisecut remix)

22. Zvyšok je história (Peko remix)

redakciu informoval Martin Turzik z Deardred Records

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky