NovinkyKam na koncert?

Peter Nagy vydáva nový album „ROCKmi overené“

Legendárny hitmaker Peter Nagy má po 6-tich rokoch nový album „PETER NAGY ROCKmi overené“! Spevák, skladateľ, textár a producent poteší fanúšikov známymi hitmi, ktorým dal spolu s kapelou Indigo rockový nádych. Na novom CD nájdu priaznivci prepracované pecky „Marcel z malého mesta“, „Kristínka Iba Spí“, „Myslíš na To na Čo Ja“ či „Sme svoji“. Publikum si to najlepšie z tvorby Petra Nagya vychutná aj naživo v rámci turné „THE BEST OF 30 ROKOV“.

Ikona českej a slovenskej hudobnej scény Peter Nagy vydáva po 6-tich rokoch nový album s názvom „ROCKmi overené“. Známy hitmaker pôsobí na hudobnej scéne vyše 30 rokov, na konte má 16 albumov a vyše dva milióny predaných nosičov! Novinku plnú nestarnúcich hitov v nových aranžmánoch pokrstí úspešný spevák v Prahe.

Album PETER NAGY „ROCKmi overené“ pokrstím začiatkom mája v Prahe. Názov vystihuje presne to, o čom CD je. Nahrali sme rokmi overené hity v nových verziách a odznejú aj na slovenskom turné. Album sme tvorili skoro dva mesiace a nahrávanie strážil Mišo Kovalčík. Dôverujeme si už 15 rokov, tak dlho existuje Indigo s farbou rockových gitár. Mišo posunul zvuk mojej sprievodnej kapely od syntetizátorovej podoby 80-tych rokov k nadčasovému gitarovému zvuku.“ Vysvetlil Peter Nagy.

NAGY CD_1984_2015Na novom albume Petra Nagya nájdu fanúšikovia zľudovené hity v nových verziách ako „Marcel z malého mesta“, „Kristínka Iba Spí“, „Myslíš na To na Čo Ja“ a veľa ďalších megahitov. Legendárny spevák nezabudol ani na svoju obľúbenú skladbu „Revolver a muzika“, ktorej text je v dnešnej dobe výstižnejší. Autorom hudby aj textov väčšiny piesní z albumu „ROCKmi overené“ je Peter Nagy.

„Rád dávam starým a často zabudnutým piesňam piesňam nový život. Preto som znova nahral „Udobrenia“ a „Agáty“ iba s klavírom a sláčikovým kvartetom bez kapely. Zbavil som ich nostalgie a podľa mňa takto obidve piesne dostali novú intimitu. Rád hrám skladbu „Revolver“ a „Muzika“. Mám pocit, že niektoré skladby treba po rokoch oprášiť, lebo v hnusnejšej dobe znejú krajšie a pravdivejšie. Muzika je pozitívna vec a v mojich piesňach je túžba po jednoduchej láske.“ Vysvetlil Peter Nagy.

Obal albumu „ROCKmi overené“ si úspešný spevák a fotograf Peter Nagy nafotil a spracoval sám. Nové CD nahral populárny hitmaker s kapelou Indigo v zostave Mišo Kovalčík – gitarista a kapelník, Luboš Ďurech – basgitarista, Marek Mečiar – klavírista a Jan Lau – bubeník. Vynikajúci spevák a skladateľ Peter Nagy je so skupinou hudobníkov aj nahrávaním CD veľmi spokojný.

Nagy_NEW_2015_1port_Chcel som odstrániť pátos z piesní „Kristínka Iba Spí“, „Marcel z malého mesta“ či „Udobrenia“. Myslím, že sa to podarilo. Celý album je inak aranžovaný aj vďaka majstrovsky prepracovanej basy Luboša Ďurecha. Vôbec nebolo ľahké prerobiť známu pieseň „Zuzka“ do reggae štýlu. Basgitarista a bubeník sa museli zamyslieť nad úplne iným hudobným jazykom. Tu sa predviedol náš Janko Lau. Roky hrával v žánrovo odlišných kapelách a stal sa z neho vyhratý univerzálny bubeník. Klavírista Marek Mečiar dozrel do skvelého inštrumentalistu a predviedol sa v piesňach „Udobrenia“ a „Agáty“.“ S radosťou uzavrel Peter Nagy.

Peter Nagy zahrá hity z nového albumu aj naživo v rámci turné „THE BEST OF 30 ROKOV“. Fanúšikov čaká 11 koncertov po celom Slovensku. Nenechajte si ujsť koncert plný hitov, ktorými hudobná ikona už tri desaťročia teší všetkých priaznivcov. Megahity z autorskej tvorby Petra Nagya zaručene rozospievajú a roztancujú publikum. Vstupenky na veľkolepú oslavu Peter Nagy THE BEST OF 30 ROKOV sú dostupné v sieti www.predpredaj.sk a v miestnych pokladniach.

PETER NAGY „ROCKmi overené“ TRACKLIST

 1. Sme Svoji
 2. Bosorkine Slzy
 3. Korálky od Natálky
 4. Myslíš na To na Čo Ja
 5. So Mnou Nikdy Nezostarneš
 6. Revolver a Muzika
 7. Chráň Svoje Bláznovstva
 8. Zuzka
 9. Marcel z Malého Mesta
 10. Kristínka Iba Spí
 11. Udobrenia
 12. Agáty

Peter Nagy THE BEST OF 30 ROKOV

18.5.2015 MARTIN

19.5.2015 RUŽOMBEROK

20.5.2015 TRENČÍN

22.5.2015 ŽILINA

23.5.2015 BOLERÁZ – festival

2.6.2015 ZVOLEN

3.6.2015 BANSKÁ BYSTRICA

4.6.2015 PRIEVIDZA

8.6.2015 PIEŠŤANY

9.6.2015 NITRA

10.6.2015 LUČENEC

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Peter Nagy

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky