NovinkyKam na koncert?

PETER BIČ PROJECT ZAHRAJÚ V BABYLONE!

Hudobný projekt zoskupený okolo výborného košického muzikanta Petra Biča absolvoval tento rok v maximálnom hudobnom nasadení! Kapela stihla vydať album, ktorý im v októbri pokrstil kuchár a gurmán Jaro Židek. V rádiovom éteri im naplno bodujú dva skvelé single – prvú veľkú hitovku Hey Now vystriedala titulná skladba albumu Say It Loud. V spolupráci s režisérom Martinom Hudákom vznikli ku skladbám klipy. Hey Now si mohli vypočuť poslucháči mnohých rádií na celom svete (ČR, Dánsko, Mexiko, USA, Brazília, atď…).

Vydaním albumu Say It Loud si kapela zároveň otvorila dvere na festivaly, samostatné koncerty, do médií. Všetky skladby sú výhradne v anglickom jazyku. „Hudbu skladáme všetci, texty píšu speváci Ivo a Dáška, ktorí sa v angličtine našli. Keď niekto dostane nápad, tak sa od toho odpichneme a rozvinieme to do textu. Je to spoločné dielo. Najprv robíme hudbu, do toho sa dotvárajú nálady a texty pesničky, podľa situácie a obdobia, ktoré v dobe vzniku práve zažívame,“ vysvetľuje Peter Bič.

Partia muzikantov z východného Slovenska si stihla získať početnú fanúšikovskú základňu. Aj keď gitaristu Petra Biča už poznali dávno predtým zo skupín IMT Smile, Stereo, zo spolupráce s Janou Kirschner, s Adamom Ďuricom, alebo z jeho sólového albumu.

Peter Bič Project to sú: Peter Bič – gitara, spev, Dáška Kostovčík – spev, Ivo Bič – spev, Matúš Pavlík – klávesy, Vlado Čekan – basgitara, Jožko Zima – bicie.

Jeden z posledných tohtoročných koncertov kapely bude:


23. november, 20:00 hod.
Klub Ateliér Babylon Bratislava

zdroj: Lenka Slaná

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky