NovinkyKam na koncert?

Peter Bič Project v Bratislave predstaví nové piesne

Nie je tomu tak dávno, čo populárna košická kapela oznámila nečakanú novinku. Pôvodné zoskupenie, ako si ho mnohí pamätajú, je minulosťou. Na scénu prichádza nová speváčka, klavirista, ale aj celkom nová produkcia výrazne ovplyvnená aktuálnou zostavou. Nový zvuk a piesne kapela po prvýkrát predstaví na bratislavskom koncerte.

Noví členovia Peter Bič Project boli oficiálne predstavení začiatkom septembra tohto roku. Podľa slov zakladateľa a lídra skupiny Petra Biča prinášajú speváčka Victoria a klavirista Zoli Tóth do kapely čerstvý vietor. Po šokujúcich zmenách košické zoskupenie pri rozhovore v prešovskom rádiu spontánne ponúkli malú ochutnávku novej produkcie, ktorá je výsledkom vplyvu čerstvých členov a kapelu posúva novým smerom.  Pozitívne reakcie na seba nenechali dlho čakať a priaznivci kapely sa dožadujú počuť hlas novej speváčky, ale aj  hudobné novinky populárnej zostavičky. „Naši fanúšikovia Victoriu aj Zoliho prijali pozitívne, po zahraní piesne v Sky Rádiu sa roztrhlo vrece s pochvalnými názormi na to, čo sme už v novom zložení vytvorili. Veľmi nás tešia aj uznania a pozitívne ohlasy  od kolegov a kamarátov z brandže,“ prezradil Peter Bič reakcie na novinky v Peter Bič Project.

Fanúšikovia si žiadajú počuť nové piesne aj naživo

kolazAj po veľkých zmenách sa Košičania tešia záujmu a začiatkom septembra ohlásili  koncerty hneď v niekoľkých slovenských i českých mestách. Hlavné mesto však chýbalo. „Samozrejme sme plánovali zahrať aj v Bratislave. Po zverejnení prvých miest, kde sa predstavíme už v novom zložení , nám začalo prichádzať obrovské množstvo správ a dotazov, kedy sa ukážeme v Bratislave. V septembri sme skutočne veľmi vyťažení, preto v spolupráci s DK Dúbravka usporiadame koncert začiatkom októbra. V hlavnom meste máme naozaj veľkú základňu fanúšikov, preto sme sa rozhodli pre samostatný koncert, na ktorom premiérovo predstavíme úplne nové skladby, ktoré sme zložili už s novými členmi. Fanúšikovia sa však môžu tešiť aj na prerobené známe songy, ktoré sú stále neodmysliteľnou súčasťou našej kapely,“ prezradil bandleader Peter Bič , na čo sa môžu návštevníci bratislavského koncertu tešiť.

Koncert  v hlavnom meste Slovenska,  na ktorom „Bičovci“ predvedú nové piesne, sa uskutoční dňa 2.10.2016 v DK Dúbravka.  Vstupenky na koncert sú v predaji siete Ticketporal https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=22316  a DK Dúbravka http://www.dkdubravka.sk/peter-bic-project—koncert/ .

web_pbp600x800Zoskupenie Peter Bič Project vzniklo v roku 2010. Založil ju líder a gitarista kapely Peter Bič, ktorý svoje sily spojil so speváčkou Dáškou Kostovčík, spevákom Ivom Bičom, klávesákom Matúšom Pavlíkom, bubeníkom Jozefom Zimom a Vladom Čekanom, ktorý hrá na basgitaru. Kapela má na svojom konte dva úspešné albumy. Debutové Say it Loud vydali v roku 2012. Album obsahoval úspešný hit Hey Now, ktorý v roku 2013 získal cenu SOZA pre najhranejšiu skladbu . Úspešná pieseň bodovala  aj za hranicami Slovenska. Druhý album Just a Story uzrel svetlo sveta v roku 2015, na sklonku roka s ním skupina absolvovala celoslovenské turné s názvom Just a Tour. Peter Bič Project v priebehu svojej hudobnej kariéry zaznamenali aj ďalšie úspechy. Spolupracovali s poprednými slovenskými umelcami. Mali tú česť byť predskokanom švédskej kapely Roxette a podarilo sa im zvíťaziť v ankete Slávik 2012, v kategórii skokan roka. Na sklonku leta 2016 sa v kapele udiali personálne zmeny. Speváčku nahradila Victoria, klávesáka Zoli Tóth.

Zdroj foto: Ján Štovka

Zdroj: Janka Marczellová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky