Novinky

Peter Bič Project pozývajú fanúšikov na nahrávanie priamo do štúdia

Peter Bič Project sa v roku 2015 nezastavia. Kapela vydáva nový album, pripravuje slovenské turné, odohrá sériu koncertov v USA a rozbieha charitatívnu kampaň.

Partia muzikantov okolo gitaristu Petra Bič vstúpila na hudobnú scénu albumom Say It Loud a okamžite prevalcovala rádiový éter, a to nielen na Slovensku, ale s nálepkou Made in Slovakia prerazila i v zahraničí. Šestica muzikantov však sľubuje, že nový materiál v porovnaní s debutom prekvapí. Hoci po hitoch Hey Now, či Thinking About You si uvedomujú očakávania, predsa len kráčajú vlastnou cestou bez toho, aby sa spoliehali na overenú istotu. Ako P. Bič dodal, rizika sa nebojí a verí, že chémia medzi pesničkami a fanúšikmi bude opäť fungovať. „Na novom albume sme sa vyhrali s elektronikou, ale aj s akustickými nástrojmi, ktoré nám umožňujú spontánne vyjadriť naše pocity. Nebáli sme sa napr. ani spolupráce s Kalim a Petrom Panom, čo by možno o nás tiež asi nikto nepovedal,“ prezradil Peter Bič.

Aktuálnym singlom z nového albumu je oficiálny soundtrack k výbornej českej komédii Hodinový manžel All Those Places. Pôvodne pomalá pieseň zmenila v rukách Petra Biča tempo a v štýle country sa rozklusala na príjemnú tanečnú vec. „Pri albume Say It Loud som presne vedel, čo chcem. Teraz sa v prvom rade nechávame viesť momentálnymi náladami. Stále mám totiž pocit, že máme čo objavovať. Teším sa z toho, keď hráme v skúšobni a experimentujeme so zvukmi, z čoho vzápätí vznikajú nové emócie,“ vysvetľoval Peter Bič.

Keďže kapela momentálne pracuje na plné obrátky v štúdiu, chce sa o tvorivú atmosféru podeliť aj s fanúšikmi. Podmienkou je zaslať do konca februára na manager@peterbicproject.sk pár viet o tom, aké príbehy a spomienky sa vám viažu k pesničkám Peter Bič Project. Program v spoločnosti členov skupiny? Nahrávacie štúdio, obed a ako bonus pozvanie na jeden z dvoch pripravovaných krstov. „Často sa ma novinári, aj fanúšikovia pýtajú, ako sa tvorí hit a ja im na to neviem odpovedať (úsmev). Preto by sme radi strávili s niekým deň priamo na pľaci v štúdiu a možno sa nám spolu podarí definovať všetky esencie, ktoré nesmieme pri pesničke vynechať, aby sa stala hitom,“ dodal v dobrej nálade P. Bič.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky