NovinkyKam na koncert?

Peter Aristone predstaví nové EP na koncerte v Bratislave

Slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone, ktorý žije v Prahe vydal nové EP Happiest Accidents a príde ho predstaviť na predvianočnom koncerte 17.12.2017 v bratislavskom klube British Rock Star. Hosťom programu bude slovenská skupina The Youniverse.

Na novom EP Peter reflektuje problémy dnešnej doby a nabáda poslucháčov, aby nechávali život viac plynúť, nesnažili sa mať ho veľmi pod kontrolou a viac verili na “šťastné náhody”.  Za takú šťastnú náhodu v Petrovom živote môžeme považovať aj zoznámenie so slávnym britským producentom Saschom Skarbekom, ktoré sa udialo pred tromi rokmi v malom londýnskom klube, kde vtedy Peter vystupoval sám s akustickou gitarou. Vzniklo tam priateľstvo, ktoré vlani vyústilo v prvej spoločnej EP Gold. Titulný singel sa ujal nielen v našom éteri, ale zabodoval aj v súťaži americkej stanice MTV U a otvoril mu tak cestu na pódia do USA, kde nakoniec v priebehu minulého roka odohral desiatky koncertov. Spolupráca dvoch hudobníkov pokračovala aj tento rok.

“So Saschom sme sa zhodli, že sa chceme na druhom EP posunúť nielen hudobne, ale aj textársky. Kým na predchádzajúcom EP Gold riešim hlavne vzťahy, tak na EP Happiest Accidents som chcel prísť aj s témami, ktoré sa týkajú dnešnej doby a novej generácie. Je tam napríklad pieseň “Eye Of a Needle”, v ktorej upozorňujem na nebezpečenstvo príliš častého až nezdravého používania sociálnych sietí a na to, aký to má dopad na spoločnosť. Skladba Painful Remedy je venovaná všetkým, ktorí trpia chorobou modernej spoločnosti – depresiou a veľkým hviezdam Chesterovi Beningtonovi z Linkin Park a Chrisovi Cornellovi zo Soundgarden, ktorí boj s touto chorobou nezvládli a rozhodli sa dobrovoľne opustiť tento svet. Pesnička “Happiest Accidents” má pre mňa veľmi dôležitý odkaz, ktorý by som rád ľuďom odovzdal. Happiest Accidents znamená najšťastnejšie náhody. A práve tieto náhody sú tie najkrajšie v živote. Sú to veci, ktoré prídu vtedy, keď je nečakáme. Zrazu stretneme tých správnych ľudí, alebo nájdeme pravú lásku. Preto je niekedy lepšie nechať život plynúť, vykašľať sa na veľké plány a nesnažiť sa mať všetko pod kontrolou,“ hovorí o svojich nových skladbách Peter.

EP Happiest Accidents vznikalo v priebehu niekoľkých mesiacov v Londýne, Kodani a Nashville a bolo nahraté v známych RAK ​​štúdiách v Londýne. Kým nas predchádzajúcom EP Gold bolo počuť jasné folkové základy, nové EP predstavuje posun k indie-rockovému zvuku.

“So Sashom Skarbekom sme mali jasno hlavne v jednej veci – nechceli sme sa opakovať. Niekedy ma hlasovo tlačil až do polôh, kde som si hovoril, že už to nemôžem zvládnuť, ale práve to napätie a expresivita bolo presne to, čo Sacha do skladieb potreboval,” spomína na nahrávanie Peter.

Peter Aristone absolvoval koncertne nabitú jeseň. Nové EP naživo predstavil najskôr americkému publiku (Kalifornia, Oregon a Washington) ako predskokan Marka Broussarda. Po návrate z USA hosťoval na veľkom českom turné skupiny Chinaski a od začiatku novembra prebieha aj akustické turné s mladým talentovaným spevákom Jakubom Ondrom. 17.12.2017 predstaví nové EP aj na Slovensku. Spolu s hosťom, kapelou The Youniverse vystúpi v bratislavskom klube British Rock Star. Ďalšie slovenské koncerty sú plánované na budúci rok.

Link na koncert:

https://www.facebook.com/events/1427501750699827/

Aktualizované info :

https://peteraristone.com

https://www.facebook.com/peteraristonemusic/

 zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky