NovinkyKam na koncert?

Peter Aristone pred bratislavským koncertom s Chinaski a Desmodom predstavuje svoj nový singel a klip

Mladý, talentovaný slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone22.mája spolu s Chinaski a Desmodom vystúpi na koncerte v bratislavskej Aegon aréne. Len pár dní pred koncertom posiela do radií svoj nový singel “No Second Time Around”. Zároveň s ním prichádza aj nový videoklip. Pesnička s chytľavým refrénom, ktorú Peter napísal dostala definitívnu podobu v švédskom Štokholme. Tam ju dokončil a zaranžoval s uznávaným skladateľom Nickom Jarlom. Tým sa jej medzinárodný pôvod nekončí. Impulzom k “No Second Time Around” bol milostný románik, ktorý Peter prežil v Londýne.

„Bolo to rýchle, krátke …a koniec. Keďže som od toho očakával viac, ako len krátke vzplanutie, dosť ma to vzalo. Vyrovnal som sa s tým tak, že som o tom napsíal pesničku,“ prezradil pozadie vzniku Peter a dodal : „V Štokholme sa to vo mne všetko zrazu uvoľnilo a potom to už išlo všetko veľmi rýchlo. Pesnička s textom boli hotové zhruba za hodinu. Spievam v nej o tom, že už mám dosť tých ženských hier a nerád by som niečo podobné prožil ešte raz. To je vlastne aj slogan refrénu.“

Rozchod je aj hlavnou témou nového klipu. Režisér Lukáš Hrdý ho však uchopil veľmi svojsky.

„Každý zažil nejaký rozchod a možno aj to, že sa ten druhý chcel vrátiť. Táto jednoduchá situácia vždy vyvolává množstvo silných emocií a hlavne problémov. Práve toto sme chceli do No Second Time Around dostať,“ objasnil režisér klipu.

aristone2V ženskej hlavnej úlohe “stíhačky” sa v klipe objavila herečka Andrea Daňková, ktorá má za sebou hlavnú rolu vo filme Evy Toulovej -Šťastná a objavila sa v českých seriálových hitoch Ulice, či Sanitka.

„Andrea hrá v klipe “exku”. Tie občas dokážu byť poriadne šialené a sú schopné urobiť nepredvídateľné veci len preto, aby vám dostatočne zkomplikovali život, či ho v konečnom dôsledku dokonale zničili. Myslím, že my chlapi v tomto umení stále výrazne zaostávame a máme čo dobiehať. Ženy sú v spôsoboch zvádzania niekedy tak rafinované, že si to samotná obeť ani nevšimne. A o tom je náš klip,“ doplnil režisér.

Nový singel “No Second Time Around” zahrá Peter Aristone prvýkrát na Slovensku na společnom koncerte s Chinaski a Desmod 22.5. v Aegon aréne a bude ho s kapelou hrávať aj ako hosť na česko-slovenskom turné Davida Kollera.

„Je to pre mňa veľká česť si s ním zahrať. Jeho hudba sa mi vždy páčila a Lucie je podľa mňa najlepšia česká kapela. S Davidom sa poznáme osobne. Je to skvelý človek, ktorý žije hudbou. Naviac nedávno vydal výborný album a už teraz sa teším, na to ako to bude znieť naživo,“ vyznal sa Peter Aristone.

Turné Davida Kollera k albumu ČeskosLOVEnsko s hosťujúcim Petrom Aristone bude v Čechách prebiehať :

30.5 Zámocká záhrada, Ostrov nad Ohří

4.6. Forum Karlín Praha

14.6. Hrad Špilberk, Brno

Na Slovensko sa turné presunie na jeseň 2015

Peter Aristone sa momentálne okrem prípravy na turné intenzívne pohybuje medzi Prahou, kde žije a Anglickom, kde píše a dokončuje skladby na nový album.

aktualizované info :

www.peteraristone.com

https://www.facebook.com/peteraristonemusic

O Petrovi Aristone :

Peter Aristone má 33 rokov. Hudbe sa venuje odmalička a pre dráhu muzikanta sa rozhodol už v štrnástich. Po absolvovaní priemyslovky odišiel šudovať do Prahy na Konzervatórium Jaroslava Ježka. Po jeho absolvovaní v roku 2005 zostal žiť v Prahe. Pracoval ako zvukový inžinier a podieľal sa napríklad na albumoch skupiny Elán. Ako muzikant účinkoval najmä v experimentálnom rockovom kvartete Personal Signet a v poprockovej kapele Popcorn Drama, s ktorou v roku 2011 vydal album a predskakoval na koncertoch Anastacie v Prahe, Bratislave a Budapešti. V roku 2012 sa vydal na sólovú dráhu a jej prvým počinom je album19 Days in Tetbury”, ktorý nahrával v anglickom Tetbury v produkcii uznávaného producenta Grega Havera a na ktorom hosťujú Melanie C, James Dean Bradfield (Manic Street Preachers) a Emma Ejwertz.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky