NovinkyFotoreportyReportáže

Pekelníci Divokej Bill pokrstili v Bratislave nový ,,akustický“ album!

Divokej Bill, jedna z najpracovitejších kapiel v Českej republike, odštartovali akustické turné v Košiciach, Trenčíne a piatok (20.3.2015) v bratislavskom MMC.

Pri vstupe do koncertnej haly o 20:00 ma prekvapilo, že to zívalo prázdnotou, osem členní akustickí diabli ešte nezačali a tak som sa usadil na VIP tribúnu, pripravil som si Canon na strieľanie a zatiaľ, čo sa MMC postupne začínalo plniť, osviežil som sa chladeným drinkom.

O 20:30 diablici vyšli konečne na pódium a už aj naplnené MMC sa začalo triasť potleskom a nedočkavosťou. Do setlistu zaradili Divokej Bill úctyhodných 26 piesní. Po prvej piesni si frontman Václav „Venda“ Blaha nemohol nevšimnúť svojich verných domácich fanúšikov. „Venda“ odspieval koncert s rukou v dlahe, ktorú si zranil, keď sa snažil skrotiť motorku, ale to ho nezastavilo, aby čaroval svojím humorom a typickými gestami a pózami. Po chvíli sa začali pridávať aj ostatní členovia kapely. Po odohraných skladbách Lásko, Zamilovaná či Vstávej sa diváci nechali unášať hudobnou atmosférou na pódiu, a to bolo cítiť aj v ovzduší, horúčava doliahla aj na mňa.

11086581_10200395519648094_209991390_oNa rad prišiel krst ich aktuálneho albumu „Divokej Bill – G2 Acoustic Stage“. “Venda“ privítal na pódiu Rada Mešša z rádia Rocková republika, ktorý vytiahol z vrecka anténu, netypicky ju namočil do fľašky Ballantines a následne s ňou slávnostne pokrstil CD, ktoré bolo vhodené do publika. Spevák po tom čo si odpil dúšok z Ballantines, nenechal na suchu ani fanúšikov a podal im fľašku. Show pokračovala ďalej…

Neopísateľným bol akustický zvuk nástrojov, ktorých nálada krásne vyzdvihla, zjemnila a pridala dynamiku do komorného prejavu Divokého Billa. Členovia sa vedeli s hudobnými nástrojmi perfektne dopĺňať a výsledkom bola kvalitná hudba. Najlepšie však vynikli harmonika, banjo, ale tiež nepochybne husle, ktoré boli dominantné nie len v sóle. Nástroje spolu dodávali koncertu skvelý charakter a výnimočnosť. Štěpán Karbulka obohatil skladbu Utrejch tým, že zobral pred seba veľký bubon a predviedol sním poriadnu šou, ako skvelý showman.

Divokej Bill2Publikum sa ku koncu poriadne rozbehlo, pri skladbe Znamení, spevák vyburcoval divákov pod pódiom, ale aj na tribúne, a tak celá hala skákala vytržením. Fanúšikovia boli potešení aj vtipným zakomponovaním v piesni Námořnická, keď do stredu skladby bol pridaný mierny úlet, a to hit Richarda Müllera Po schodoch. Po poslednej skladbe Plakala, diváci si vo vytržení vyžiadali po burácajúcej ozvene „ešte jednu!“. Spevák sa vrátil s charakteristickým slovenským klobúkom a pridal ešte dve piesne Bohužel a Rozárka, po ktorých koncert skončil. Diváci boli spokojní s príjemným večerom a skvelou hudbou, s úsmevmi odchádzali domov. „Ja som odchádzal so skvelým pocitom na duši zo skvelého zážitku a skúsenosti, po ktorých mi znie hudba v ušiach doteraz.“

Kompletný fotoreport nájdete TU!

text a foto: Martin Marec

Divokej Bill3

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky