Novinky

Pavol Hammel si na bratislavskom koncerte užil niekoľkonásobné standingovations!

Slovenská legenda Pavol Hammel predviedol na bratislavskom koncerte dokonalú formu! Svojimi hitmi nadchol vypredanú veľkú sálu Slovenského rozhlasu! Spolu so vzácnymi hosťami predstavil originálnu verziu kultovej skladby „Ľalia poľná“ a vyslúžil si standingovations!

Na speváka Pala Hammela čakalo vypredané hľadisko veľkej sály Slovenského rozhlasu. Koncert odpálil hitom „Dnes už viem“ a za ním nasledovali ďalšie z jeho výberového albumu „The Best of Pavol Hammel“. Legendárneho speváka na koncerte sprevádzala pražská skupina Alvik a dvaja vynikajúci slovenskí hudobníci, gitarista Juraj Burian a bubeník Martin Valihora.

„Bol to veľmi vydarený koncert. Bol aj náročný, pretože sa nahrával pre Slovenský rozhlas. Nahrávku totiž bez dodatočných úprav použijú vo vysielaní. Priestor veľkej sály Slovenského rozhlasu sme vybrali zámerne, kvôli veľkému píšťaľovému organu k piesni „Ľalia poľná“.“ Nadšene opisuje Pavol Hammel.

Na jedinečný koncert si Pavol Hammel pozval výnimočných hostí. Inštrumentálna gitarová legenda Radim Hladík zahral spolu s Hammelom pesničky z ich spoločného albumu „Déja vu“. Zaujímavé boli duety z predstavenia Everest zo Slovenského národného divadla, ku ktorému Pavol Hammel napísal hudbu. Spolu s hlavnou hviezdou večera si zaspievali Michaela Horká a Andrea Zimányiová. Keď sa k nim pridal 26-členný pezinský chrámový zbor Ad una corda, bol výsledok fascinujúci.

„Prišli aj priatelia, boli zvedaví. Nedávno sme hrali s Marianom Vargom a Collegium musicum mimoriadne úspešný koncert „Zelená pošta“ podľa rovnomennej platne z roku 1972. Tento koncert bol ale úplne iný, celkovou dramaturgickou koncepciou, výberom piesní, hráčmi aj hosťami.“ Dodáva Pavol Hammel.

Pavol Hammel zahral to najlepšie, čo má na konte. Vrcholom večera bola jednoznačne kultová skladba „Ľalia poľná“ v originálnom prevedení. So zborom a s veľkým píšťalovým organom, na ktorom zahral Martin Hanzel. Na záver pridal ešte niekoľko prídavkov a za svoj výkon si právom zaslúžil niekoľkonásobné standingovations. Koncert odvysiela Slovenský rozhlas na rádiu Devín na Silvestra 31.12. 2012 o 20-tej hodine.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Ctibor Bachratý

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky