NovinkyKam na koncert?

Pavel Haas Quartet vyráža na turné po Európe a Ázii V máji vystúpi v pražskej La Fabrike

Po vydaní nového albumu s Dvořákovými kvintetmi, ktorý zožal u zahraničnej kritiky obrovský úspech, sa Pavel Haas Quartet pripravuje na druhú časť koncertnej sezóny, v ktorej ho čakajú recitály v prestížnych sálach, účasť na medzinárodných festivaloch i spolupráce s blízkymi hudobnými priateľmi.

Aktuálna koncertná sezóna sa symbolicky začne i skončí v Českej republike. 30. januára Pavel Haas Quartet otvorí spolu s klaviristom Ivom Kahánkom brány Petrof Gallery v Hradci Králové v rámci koncertnej série Antonína Petrofa. V priebehu februára a marca súbor navštívi významné koncertné sály v Nemecku, Veľkej Británii, Dánsku, Švajčiarsku, Rakúsku, Belgicku a v Holandsku. Peter Jarůšek k tomu poznamenal: „Tešíme sa nielen na návrat do úžasných sál, akými sú Wigmore Hall v Londýne, Concertgebouw v Amsterdame, Flagey v Bruseli, Victoria Hall v Ženeve či Stephaniensaal v Grazi, ale tiež do berlínskej Pierre Boulez Saal, hamburskej Elbphilharmonie alebo do viedenskej Musikverein, kde budeme vystupovať prvýkrát. A tešíme sa samozrejme aj na všetkých našich hudobných priateľov, ktorí s nami budú účinkovať – na violistu Pavla Nikla, klaviristu Borisa Giltburga a Denisa Kozhukhina, speváčku, skladateľku a inštrumentalistku Gabrielu Vermelho alebo na violončelistu Tomáša Jamníka.“

Na jar sa Pavel Haas Quartet po roku vracia do pražského kultúrneho centra La Fabrika, kde 4. mája uvedie program zostavený z troch sláčikových kvartetov Dmitrija Šostakoviča. Nasledovať budú koncerty v Londýne a Liverpoole, na festivale v nemeckom Schwetzingen a tri koncerty v rámci koncertnej série v kultúrno-historickom centre Kartause Ittingen vo Švajčiarsku. V júni potom súbor odletí na ázijské turné, v rámci ktorého opakovane navštívi Južnú Kóreu (recitál v slávnom Seoul LG Arts Centre), prvýkrát Čínu (Peking) a Taiwan (Taipei a Taichung). Tohtoročnú koncertnú sezónu zakončí 17. júna vystúpením na medzinárodnom hudobnom festivale Smetanova Litomyšl, kde zaznie Smetanov Sláčikový kvartet č. 1 e moll „Z mého života“ a Dvořákov Sláčikový kvartet č. 14 As dur, op. 105.

www.pavelhaasquartet.com

zdroj: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky