NovinkyKam na koncert?

Paul van Dyk pricestuje na oslavu košickej STEEL Arény luxusným autobusom

Košickú STEEL Aréna čaká ďalší tanečný sviatok. Oslavu jej 8. narodenín poctí svojou návštevou Paul van Dyk a prítomnosť tranceovej legendy sľubuje šou najvyššej kategórie. Dvojnásobný najlepší DJ sveta vystúpi v metropole východného Slovenska 16. mája a spoločnosť mu počas ôsmich hodín budú robiť Nifra, Styller, Claudia CazacuBarnes and Heatcliff.

Pod pseudonymom Paul van Dyk sa skrýva celosvetovo uznávaný DJ, remixer a producent Matthias Paul. Prvú tanečnú hudobnú šou odohral v roku 1991 v Berlíne. Debutový albumom 45 RPM vydal v roku 1994 a o dva roky neskôr svoju pozíciu na tanečnej scéne potvrdil druhým albumom Seven Ways, ktorý si čitatelia časopisu DJ Magazine zvolili za najlepší album roka. Elektronický revolucionár z Eisenhüttenstadtu sa dotkol hudobnej histórie a zmenil ju. Jeho hviezda žiari rovnako intenzívne viac ako 20 rokov a za ten čas dokázal inšpirovať mnohých hudobníkov. Napriek tomu status legendy odmieta. „Nikdy som v týchto intenciách neuvažoval. Vždy to bolo a aj je o tvorení hudby, do ktorej som stále zbláznený. Ak existuje niečo, čo ovplyvnilo vývoj tohto žánru, tak sa to odzrkadlilo u ostatných, ktorí prišli na scénu neskôr, ja som s týmto cieľom hrať nezačínal,“ skromne poznamenal Paul.

Rodák z východného Nemecka sa môže pochváliť celosvetovým úspechom potvrdeným mnohými prestížnymi oceneniami. V roku 1999 mu časopis DJ udelil titul Najlepší tvorca hudby a anglický Muzik ho označil za Lídra trance ľudu. Za „morom“ v USA ho ocenili honorom Najlepší americký DJ a za hudbu k filmu Zurdo získal „mexického Oscara“. V jeho nabitom životopise svieti tiež Muž roka podľa Mixmaq a dvakrát bol vyhlásený za najlepšieho DJ sveta! „Prvý dôležitý aspekt je, ako vystupujem na pódiu, kde kombinujem dve veci. Snažím sa byť totiž dídžejom a muzikantom zároveň. Zariadenie, ktoré používam je veľmi špecifické, niečo ako prednastavené „malé štúdio“. Vďaka tomu môžem hrať naživo a byť v kontakte s každou súčasťou môjho setu,“ uviedol Paul.

pvd-lineupDo Košíc pricestuje ikona tranceu v piatok a svoje kroky nasmeruje hneď do haly, kde absolvuje zvukovú skúšku. Ľuboš Virág z agentúry Celebration, ktorá má za sebou úspešné eventy s Arminom van Buurenom, Tiëstom, či Davidom Guettom zdôraznil, že prestížnemu postaveniu Paul van Dyka na svetovej scéne bude zodpovedať aj absolútne špičková zvuková a svetelná technika. „Hviezdy rangu Paula van Dyka odohrajú ročne 150, až 200 koncertov, preto sa medzi miestami premiestňujú letecky. V prípade piatkového vystúpenia u nás a v sobotu v Brne si Paul zvolil ako dopravný prostriedok luxusný autobus pre päť osôb. Keďže je o ňom známe, ako maximálne zodpovedne pristupuje k zvukovke, požiadal nás, aby po príchode do Košíc mohol ísť priamo do haly. Čo sa týka ostatných požiadaviek, nemal žiadne výnimočné podmienky, ktorými by nás prekvapil. Paul sa v prvom rade sústreďuje na šou a sme si istí, že STEEL Aréna zažije ďalšiu magickú noc,“ vpustil nás do zákulisia Ľ. Virág.

Hoci Paul van Dyk vystúpi v Košiciach prvýkrát, so slovenskými fanúšikmi už skúsenosti má, preto nepochybuje, že oslava narodenín STEEL Arény sa bude niesť vo veľkolepej atmosfére. Keďže zážitok publika je u neho na prvom mieste, noc z piatka na sobotu sľubuje prvotriednu šou. „Hral som v mnohých krajinách a na mnohých miestach… Každé jedno je pre mňa špeciálne. Davy na Slovensku boli vždy vášnivé, plné energie a radosti. Práve kvôli tomu sa veľmi teším, že si pred nimi tento piatok opäť zahrám. Čo sa týka môjho playlistu, odznie množstvo novej muziky, ale samozrejme, zahrám aj niektoré z mojich starší trackov,“ odkázal Paul.

Time Line UP – 16. máj 2014, STEEL Aréna Košice

20:00-21:15 – Styller

21:15-22:45 – Nifra

22:45-00:15 – Claudia Cazacu

00:15-02:15 – Paul van Dyk

02:15-04:00 – Barnes and Heatcliff

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky