NovinkyKam na koncert?

Paul Projectu otvorila oči tajuplná žena

KOŠICE (18.11.2013) Paul Project bodoval na tanečnej scéne so singlom Love is gone ešte v roku 2010. Po troch rokoch viac menej náhodou oprášil Pavol Petrik počas improvizácie za klavírom text, ktorý napísal jeho brat Roman a na pôvodnú verziu nechal veľmi rýchlo zabudnúť. V štúdiu spolupracoval s dvojicou Brandon Kociov – Randy a na trh ide s novou kožou, čo sa v jeho prístupe k hudbe odráža od základov. „Na komponovaní najviac milujem hru na klavíri, dokážem ním vyjadriť svoje emócie, pocity, klavír mi dáva pocit voľnosti. Keď som jedného večera na ňom opäť len tak hral a do toho spieval texty zo starších piesní, pochopil som, že týmto piesňam viem dať nový rozmer. Jednou z nich bola práve Love si gone. Keď sme pieseň dokončili v štúdiu, zistil som, že mi všetko – melódia, frázovanie a najmä môj vnútorný pocit – dávajú zmysel,“ vysvetľoval Pavol Petrik.

Po posledných skladbách, kedy Paul Project kládol dôraz na svetové trendy, sa teraz nechal unášať vlastnými pocitmi bez toho, aby riešil názor kritiky. Základnými piliermi boli pre neho umelecká sloboda a úprimnosť. „Možno som si potreboval prejsť cestou, ktorú mám za sebou a ktorá mi pomohla dospieť. Pre mňa je klavír neodmysliteľnou súčasťou a práve sediac za ním dokážem najpresnejšie vyjadriť to, čo práve cítim,“ dodal P. Petrik.

http://youtu.be/oXD-5oOr3B8

Ako priznal, v šuplíku má viac ako 80 rozrobených melódií, ktoré by chcel oprášiť a prezentovať v novom šate. Za touto zmenou stojí, ako u takmer každého umelca, žena. „Ovplyvnila ma, je pre mňa inšpiráciou a múzou, ktorá mi pomohla otvoriť oči,“ zdôraznil tajuplne P. Petrik.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky