NovinkyKam na koncert?

Papyllon a Fúzy Múzy idú na spoločné turné

Už tento piatok odštartuje prvé spoločné turné mladých prešovských skupín Papyllon a Fúzy Múzy. Na aktuálnom turné odohrajú 9 koncertov na východnom a strednom Slovensku.

Za skupinou Papyllon stoja Richard Rác – gitara, Lukáš Lacko – bicie, Jakub Pastorák – basová gitra a Bohuš Hajduch – spev, klavír, gitara. Prinášajú alternatívny rock so sviežim drzým, súčasne pokorným výrazom a anglickými textami. V roku 2011 vydali demo, minulý rok dva oficiálne single Waves a Smiles. Majú za sebou koncerty v plných kluboch a predstavili sa na festivaloch ako Rock for People a Dobrý Festival.

FB: https://www.facebook.com/papyllonband

Fúzy Múzy hrajú psychedelický alternatívny rock v zložení Stanislav Kořínek – bicie nástroje, Ľuboslav Krajňák – gitara a Juraj Staviarský – basová gitara. Spoločný umelecký duch tejto na podiv odlišnej trojice ľudí dokázal spojiť ich odlišnosti do jedného v skutku zaujímavého hudobného celku. Kapela sa prezentuje inštrumentálnou hudbou založenou na emóciách, ktorá vzniká prevažne formou spoločnej improvizácie, čo vnáša do jej tvorby silu gesta a svojský výraz. Toto zoskupenie odohralo niekoľko klubových koncertov, festivalov a priebežne sa venuje novej tvorbe.

FB: https://www.facebook.com/pages/F%C3%9AZY-M%C3%9AZY/268553659911790

V jeseni skupiny plánujú ďalšie turné, počas ktorého sa ukážu na západe krajiny a v zahraničí.

Termíny koncertov:
22.3 Bardejov, Angels Pub
12.4 Tatranská Lomnica, Switch Klub
19.4 Humenné, Nostalgia Music Pub
20.4 Poprad, Groteska Art Caffe
23.4 Košice, Tabačka
26.4 Svidník, Holičstvo
3.5 Stará Ľubovňa Bururu Pub
11.5 Brezno, Bombura Klub
24.5 Prešov, Wave Klub

zdroj: Milan Ferenčík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky