NovinkyKam na koncert?

Papagáje vo svojej premiére vyhrali súťaž a mieria do štúdia

KOŠICE: Dnes (2. januára) košická kapela Parrots of Madness úspešne vstúpila do nového roku s víťazstvom na „krídlach“. Po postupe zo semifinálového kola, ktoré bolo prvým koncertom kapely mladí muzikanti zahviezdili aj vo finále, v ktorom si vychutnali atmosféru energického publika.

Parrots of Madness je perspektívne hudobné teleso, ktoré sa môže pochváliť unikátnou zostavou. Rytmická sekcia je v spojení so štyrmi dychovými nástrojmi. Parrots tvorí tanečnú hudbu, ktorá je obohatená modernými elektronickými prvkami. Práve táto skutočnosť oslovila odbornú porotu a poslucháčov na súťaži.

„Pocity po súťaži sú neopísateľné. Hralo sa nám veľmi dobre, k čomu dopomohol najmä pohľad na tancujúci dav ľudí baviacich sa na naše skladby,“ reagoval po koncerte saxofonista Matej Legát.

Na súťaži získala kapela cenu poroty, ktorou je nahrávanie singla v štúdiu.

„Vážim si, že sa nám podarilo uspieť a v najbližšom čase nahráme jednu z našich skladieb, v ktorej chceme všetkým ukázať, čo je v nás. Fanúšikovia sa môžu tešiť na náš debutový singel, ktorý už čoskoro vyjde. Našich fanúšikov budeme bližšie informovať prostredníctvom sociálnych sieti,“ dodal manager kapely Karol Zsigray.

Parrots of Madness sa najbližšie predstaví už 27. januára 2018 v košickej Tabačke Kulturfabrik, v rámci benefičnej akcie Let´s connect, z ktorej výťažok poputuje ľuďom so sluchovým postihnutím.

Facebook: https://www.facebook.com/parrotsofmadness/

Instagram: @parrotsofmadness

Foto: Ján Tkáč

Autor: Karol Zsigray

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky