Novinky

Paci Pac majú nové CD, 30-ročným hitom pre deti vdýchli nový život!

Tohtoročné Vianoce v rodinách s malým deťmi môžu byť naozaj špeciálne. Známa dvojica umelcov, ktorá tvorí pre deti pod názvom Paci Pac, vydala nové CD-čko. Oprášila staršie, kedysi veľmi populárne detské hity Petra Nagya, Vaša Patejdla a Beáty Dubasovej a upravila im zvuk tak, aby zneli súčasne. K dvom pesničkám už dokonca stihli nakrútiť aj videoklipy. CD „Paci Pac deťom“ s podtitulom Pesničky Petra, Beaty a Vaša tak môžu potešiť súčasných drobcov rovnako ako kedysi tešili ich rodičov. Unikátne CD vychádza po 30 rokoch od vydania toho pôvodného. Deťom teda môže Ježiško priniesť naozaj krásny darček –vianočný balíček s CD-čkom a vstupenkou na najveselší detský festival Festík, kde nebudú chýbať ani piesne Paci Pac z tohto albumu.

Pesničky Beáty Dubasovej, Petra Nagya a Vaša Patejdla „Pes a mačka“, „Ako bola objavená Amerika“, „Čarbičky“ a ďalšie z ich spoločného CD kedysi deti skutočne milovali. Tie dnešné ich však veľmi nepoznali, no dvojica Paci Paci sa rozhodla vdýchnuť im nový život. Dodala im moderný zvuk a na svete je úžasné nové CD-čko, ktoré je dôkazom, že tieto hity môžu oslovovať deti aj po dlhých desaťročiach.

„Nápad vznikol vďaka nášmu kamarátovi Tomášovi Danišovičovi, s ktorým spolupracujeme, a jeho otec je autorom niektorých pesničiek z albumu Peter, Beata a Vašo deťom. Vo februári sme boli spoločne na turné a po ceste autom sme si púšťali aj tieto pesničky. A keďže tento rok je už 30-te výročie od vydania pôvodného albumu, tak sme sa dohodli s autormi, že pesničkám vdýchneme nový život,“ vraví Adriana Pešinová alias Paci.

CD-čko „Paci Pac deťom“ je plné hitov, na ktorých vyrastali rodičia súčasných drobcov. Dosiaľ ani jedna z nich však nemala videoklip, no Paci Pac to začali naprávať a dve skladby už majú dokonca aj klip.

„Na CD-čku sme pracovali od apríla tohto roka a dokončili sme ho v polovici novembra. Chceli sme dať pesničkám súčasný zvuk, ktorý štúdiá v dnešnej dobe ponúkajú. Niektoré pesničky sme sa snažili nemeniť a čo najviac priblížiť pôvodnej verzii, ale niektoré sme naopak úplne zmenili. Medzi naše najobľúbenejšie skladby patrí „Pes a mačka“, tá nám utkvela v pamäti asi najviac, a potom „Čarbičky“ a „Vyspi sa do krásy“. Veľmi nás teší, že na tomto CD nájdu deti aj 3 krásne uspávanky. Tie sme v repertoári doposiaľ nemali,“ dodáva Mário Praženec alias Pac.

Paci Pac sa už teraz tešia, ako svoj nový repertoár zasievajú na najveselšom detskom festivale Festík, ktorý bude v máji v Bratislave. Rodičia teraz môžu svojim deťom urobiť na Vianoce dvojnásobnú radosť.

„Pripravili sme špeciálne balíčky, v ktorých si deti nájdu k novému CD-čku aj vstupenku na Festík. Samozrejme, všetko za zvýhodnenú cenu. Detičky sa môžu do jari naučiť tieto nové pesničky a potom ich spievať spolu s Paci Pac. Okrem tejto umeleckej dvojice tam vystúpia aj ďalší umelci, ktorí tvoria pre deti. Bude to jedinečný festival, kde sa na jednom mieste zídu vlastne všetci hudobníci z tejto brandže. Festík však bude zaujímavý aj pre tínedžerov a rodičov, či dokonca starých rodičov. Pripravujeme totiž veľkolepé multižánrové podujatie. Vianočný balíček sa teda určite oplatí a poteší nielen deti,“ uzatvára ambasádorka „Festíka“ Katarína Šebestová z agentúry Evency.

Špeciálny vianočný balíček s CD-čkom a lístkom na Festík sa dá kúpiť v sieti Predpredaj.sk (http://bit.ly/festik_pacipac_vianocny_balicek)

S maskotom Festíka, ktorým je veselý psík, sa deti stretnú aj na krste nového CD „Paci Pac deťom“. Bude v nedeľu 17. decembra v Shopping Palace Zlaté piesky a začne sa o 11.00.

Všetky informácie o Paci Pac nájdete na ich webe: http://pacipac.sk/

„Festík“ bude na otvorenom priestranstve v areáli Incheba Parku 26-ho a 27-ho mája 2018. Podrobnosti si prečítate tu: http://festik.sk/

zdroj: Eva Sládková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky