Novinky

P. Petrik urobil v roku 2010 tri osudové rozhodnutia

Košice – Rok 2010 je z pohľadu zostavy Pavol Petrik & Band mimoriadne vydarený, čo sa podpísalo pod nomináciu kapely v kategórii Nováčik roka v rámci Musiq 1 Awards. Partia okolo speváka, gitaristu a klaviristu Pavla Petrika prerazila začiatkom roka so singlom Raz sa dozvieme, s ktorým sa v hitparáde hudobnej televízie Musiq 1 udržala sedem týždňov a aj táto skutočnosť ovplyvnila konečnú nomináciu do desiatky najlepších nováčikov.

Pavol Petrik sa o nominácii dozvedel z telefonátu od priateľa, ktorý ho upozornil na zoznam na webe televízie. Hoci sa Band do záverečnej trojky nedostal, pre kapelu znamená aj širšia nominácia kreujúca sa z kompletnej česko-slovenskej scény potvrdenie správnosti nastúpenej cesty v štýle britského popu. Zaujímavo v tejto súvislosti vyznieva fakt, že skladba Raz sa dozvieme vznikla v spolupráci s Martinom Kavuličom ešte v roku 2006. Singel rozpráva príbeh o nekonečnom ľudskom putovaní a situáciách, kedy máme pocit, že nám nič nechýba a nič nás nemôže prekvapiť, no vždy sa v našich životoch objaví moment, ktorý nás prinúti vrátiť sa o level naspäť a v istom bode začať písať náš príbeh novými krokmi. „Chcel som urobiť pokojnejšiu skladbu a myslím si, že singlom Raz sa dozvieme sa to podarilo. Začiatkom roka sme sa rozhodli natočiť k tejto piesni klip a preto sme oslovili fotografa, kameramana a režiséra Jána Varcholu. Keďže sme v košických kasárňach natáčali v chlade na úrovni bodu mrazu, užili sme si poriadnu zimu, ale s výsledkom sme spokojní. Dovolím si tvrdiť, že J. Varchola natočil na slovenské pomery kvalitou obrazu nadštandardné video, ktoré nám tiež výraznou mierou pomohlo presadiť sa,“ ocenil P. Petrik výkon kameramana a režiséra J. Varcholu.

Po úspechu so singlom Raz sa dozvieme prišla séria klubových koncertov a predovšetkým letná tour po najväčších slovenských festivaloch. Okrem toho kapela pracovala na nových aranžmánoch a stihla čeliť osudovej zlomenine ruky P. Petrika. „V máji som si zlomil ruku, čo znamenalo, že som nemohol hrať na klávesy. Preto sme pozvali do kapely Lenku Hudákovu a už s nami ostala ako stabilná členka. Okrem toho, že ako žena priniesla do našej tvorby nový vietor, uvoľnila aj moje ruky na pódiu, kde sa môžem venovať už len spevu, prípadne gitare,“ dodal P. Petrik.

Aktuálne rotuje Pavol Petrik & Band s cover hitom Skúšky z lásky a zároveň sa kapela pripravuje do štúdia nahrať nový singel. Hoci by sa zdalo, že pokračovaním príbehu Bandu by mohol byť album, P. Petrik stavil na iné priority. Momentálne sme vo fáze, kedy sa snažíme pretlačiť našu hudbu do rádií a predstaviť ju na koncertoch. Keď budeme vidieť, že hranosť a počúvanosť našich singlov dosiahne istú úroveň, začneme rozmýšľať aj nad albumom. Z vlastnej skúsenosti však viem, že budúcnosť žiadnej kapely vydané CD výrazne neovplyvní, lebo albumy sa príliš nepredávajú a preto si musíme nájsť inú cestu, ako dostať našu muziku medzi ľudí,“ vysvetľoval P. Petrik.

Pop-rockový projekt však nie je jedinou aktivitou, v ktorej Pavol Petrik figuruje ako hudobník. Keďže mal ambíciu atakovať aj tanečnú scénu, oslovil začiatkom roka 2010 Mareka Vozára a spolu vyprodukovali singel Love is gone. Po jeho úspechu v rádiách, na portáli youtube.com, či v play listoch DJ-ov v Prahe a Anglicku pripravuje dvojica fungujúca pod vlajkou Paul Project novú vec. „Keď sme dávali singel do rádií, nechcel som ho spájať s menom Pavol Petrik, ale od začiatku som preferoval na počutie neidentifikovateľnú značku Paul Project. Som rád, že rádia zareagovali nad naše očakávanie a v lete sme boli v tanečných edíciách hraní v „áčkových“ rotáciách. Dnes prezradím len toľko, že máme pripravený ďalší singel, pričom čakáme už len na potvrdenie spolupráce so známou slovenskou osobnosťou pohybujúcou sa v RNB a hip hope,“ odpovedal tajuplne P. Petrik.

text: Imrich Makó, Grandstudio

foto: archív kapely

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky