NovinkyKam na koncert?

OUR STORIES vydávajú debutový album Pursuit of Happiness!

Inštrumentálne rockové trio Our Stories vydáva svoj debutový album s názvom Pursuit of Happiness, z ktorého už vyšiel rovnomenný singel (2016) a singel Gardens (2018). Tretí singel Pristine Days má premiéru vo vysielaní Rádia FM už 21. 3. Album bude dostupný online od 25. 3. 2019 na streamingovej platforme Bandcamp, fyzické nosiče budú na Release Party 30. 3. 2019 v bratislavskom klube FUGA, kde bude album pokrstený.

Album Pursuit of Happiness bol nahrávaný bubeníkom Jakubom Spiszakom, mix a master prebiehal v štúdiu Miloša Rojka. Album vychádza pod rozbiehajúcim sa labelom Soundfruit. Skladby na albume kapela zložila ešte s pôvodným gitaristom Benim Starým, ktorého v roku 2018 vystriedal Adam Miškovič. Vybrané skladby z albumu na koncerte spolu odohrajú obaja gitaristi, diváci tak majú jedinečnú šancu vidieť koncert Our Stories v štvorčlennej zostave.

Na Release Party na konci marca budú hudobnými hosťami česká experimentálna kapela Tengri ktorá kombinuje post-rock s elektrickými husľami a slovenská punková kapela The Wilderness, nasledovať bude afterparty o ktorú sa postarajú členovia 52 Hertz Whale.

Od svojho vzniku v roku 2013 kapela Our Stories vydala niekoľko singlov a prvé EP Our Stories (2015). Má za sebou hrania po slovenských kluboch, ale aj festivaloch ako Hviezdne noci Bytča, Whoneedslyrics?! a Pohoda. V januári tohto roku bola kapela súčasťou slovenskej časti fokusu na prestížnom holandskom showcase festivale Eurosonic Noorderslag kde zaujala belgické a holandské médiá. Dirk Steenhaut o ich vystúpení v Groningene napísal pre belgický portál knack.be nasledovné: „Od prvej noty, cez dynamiku a úzku interakciu ste cítili, že máte tú česť s vyhranými muzikantmi. Transparentné, epicky vyskladané kompozície, neočakávané zmeny tempa, kontrast medzi lyrickými pasážami a energickými výbuchmi hluku… To všetko znelo cool a presvedčivo.“ Tento rok sa kapela ukáže aj na slovenskom showcase festivale SHARPE v Bratislave, a po prvýkrát zavíta aj na český festival Okolojeles.

Viac informácii nájdete:

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/1342741175867867
WEB: www.ourstoriesband.com

TENGRI: www.tengriband.com

 

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Zuzana Kernová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky