Novinky

OSMIDIV – Posledné letné vystúpenie IMT Smile, či japonské ľudové piesne

YeahaaahLetná festivalová sezóna sa pomaly, ale isto chýli k záveru, ktorý sa bude minimálne v Banskej Štiavnici vymykať mnohým zaužívaným festivalovým klišé. Popri zabehnutých hudobných lákadlách sa návštevníci ponoria do histórie a svoj priestor dostanú aj staré remeslá, či staré japonské ľudové piesne.

Festival OSMIDIV odštartuje už 20. augusta v čajovni Klopačka v Banskej Štiavnici, kde nás rozohrejú DJ´s a finalista prvej série Superstar a Eurovízie Zašo so svojou Dance party. Zašo počas leta vystupuje so svojimi tanečníčkami po veľkých slovenských klubových diskotékach, ale aj na festivaloch. Naposledy roztancoval publikum minulý víkend na Miss Domaša.

OSMIDIV bude dejiskom posledného letného live vystúpenia IMT Smile pre tento rok. Organizátori festivalu pritiahnu do Banskej Štiavnice viac prešovského hudobného exportu. Za kvalitu ručia mená ako Peter Lipa, Komajota, Chikiliki Tu-A, ale aj folkrocková Hrdza. Priestor dostanú aj menej známe kapely, pre ktoré je pripravené podkrovie. Ako to bude vyzerať? Nechajte sa prekvapiť. Atmosféra bude práve vďaka priestoru amfiteátra nie hustá, ale príjemne nadýchaná. Vystúpenia mladých spríjemnia pauzy medzi prestavbami hlavného pódia. Ďalší punc atypickosti získa festival vďaka vystúpeniam českých hudobníkov, talianskych kapiel a vypočuť si budete môcť aj staré japonské ľudové piesne. V programe nebude chýbať ani kapela FEELME, ktorá ako jediná v strednej Európe hrá filmové hity. Počas ich koncertu si spomeniete na dávne filmové trháky ako Titanic, James Bond, Knight Rider a nesmie chýbať ani rocková verzia ústrednej témy z Pulp Fiction.

V prípade únavy sa o vás postarajú masérky priamo z Bangkoku. Stačí navštíviť ich stan, kde sa môžete oddať ich thajským masážam. Deti si odložte pre istotu v našom detskom kútiku, kde budú mať k dispozícii rôzne hračky. A keďže deň 21. august je spojený s výročím vpádu ruských tankov na naše územie, budeme sa počas besedy priamo v amfiteátri venovať aj tematike výroby historických zbraní, či už európskych alebo japonských s ukážkami ich používania. Pozvanie prijali aj remeselníci, ktorí predvedú staré remeslá. Na chvíľu sa tak ocitneme v stredoveku. Svoju zručnosť predvedú zlatníci, prútikári, keramikári, rezbári a maliari. Amfiteáter spolu rozjasníme počas súťaže v maľovaní na plot.

Program začína na pravé poludnie a trvať bude do šiestej hodiny rannej. Vstupenky v Predpredaji v sieti Ticketportal za sympatických 8 EUR

Osmidiv_plagát

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky