Novinky

Oslavy jubilea Mira Žbirku vyvrcholili skvelým koncertom vo vypredanom bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu.

Včera vyvrcholili oslavy jubilea Mira Žbirku vypredaným narodeninovým  koncertom Happy Birthday na bratislavskom zimnom štadióne.

Osem tisíc divákov, priatelia a hostia, ktorých mená sa do poslednej chvíle tajili vytvorili dokonalú narodeninovú atmosféru. Po úvodnom sete s hosťami Jankom Lehotským, Janou Kirschner, Davidom Kollerom a Lacom Lučeničom prišiel na rad krst Mekyho CD boxu s kompletnou diskografiou, novým CD Made In Abbey  Road a ďalšími bonusmi. Complete Box pokrstil dirigent Adrián Kokoš pod ktorého taktovkou sa odohrávala druhá časť koncertu, v ktorej sa na pódiu zišli Miro Žbirka so svojou skupinou a Moravská filharmonie Olomouc.

Pri úvodných taktoch symfonického Happy Birthday vstala celá hala a spevom a potleskom zapriala oslávencovi mohutné a srdečné Všetko najlepšie. Počas tejto časti koncertu zazneli najväčšie hity : Možno sa ti zdá, 22 dní, Biely kvet, Jesenná láska, Zažni a mnoho ďalších.

Záver koncertu patril beatlesovkám All You Need Is Love a Hey Jude, v ktorej Mira prekvapili členovia skupiny Backwards, ktorý nastúpili na pódium v kostýmoch Beatles práve z obdobia Hey Jude.  Na  finálny prídavok Atlantída a Mám rád už opäť stála celá hala a potleskom  dlho ďakovala za skvelý koncert.

Tento jubilejný rok bol pre Mira Žbirku naozaj úspešný. Splnil si veľký sen – nahrávanie v legendárnom londýnskom štúdiu Abbey Road, odohral “olympiádny” koncert v Londýne s Jonom Andersonom, vydal Complete Box s kompletnou diskografiou a bonusmi, knihu o svojom živote “Co bolí to přebolí“, získal druhé miesto v Českom sláviku v kategórii Slávici bez hranic.…. Čerešničkou na torte boli dva exkluzívne dlho dopredu vypredané narodeninové koncerty v Prahe a Bratislave. Miro sa už teraz teší na pokojné Vianoce so svojimi najbližšími a po Novom roku na skladanie a prípravu nových pesničiek na nový album.

Aktualizované informácie sledujte na :

www.zbirka.cz  a http://www.facebook.com/MiroZbirka

zdroj: Rado Mešša

foto: Ivan Kelement

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky