NovinkyKam na koncert?

OSLÁVTE S KAPELAMI LE PAYACO A PARA ICH NARODENINY! Le Payaco | Para Galaxy Alpha Tour 2014 PRÁVE ŠTARTUJE!

Koncertná lahôdka tejto jesene je tu! Fanúšikovia dnes už legendárnych kapiel Le Payaco a Para by mali vytasiť diáre a poznačiť si dátumy, kedy budú ich obľúbené skupiny v ich mestách. Obe zoskupenia totiž už tento mesiac precestujú celé Slovensko bok po boku v rámci spoločného klubového turné „Le Payaco | Para Galaxy Alpha Tour 2014“, na ktorom oslávia narodeniny!

Výnimočná koncertná jeseň čaká dvojicu obľúbených slovenských kapiel Le Payaco a Para. Legendy slovenských (nielen) festivalových pódií vyrážajú už tento utorok na spoločné turné. V rámci jesennej šnúry oslávia obe zoskupenia svoje kapelové narodeniny. Aj to je jeden z dôvodov, prečo do klubov tentokrát vyrážajú bok po boku.

Hoci sa to ani zďaleka nezdá, obe hudobné partičky žiaria na hudobnom nebi už poriadne dlho. Páni z Pary tento rok oslavujú 19te a Le Payaco partia zase 18te výročie svojho pôsobenia na scéne. „Obe kapely sme už plnoleté, tak si konečne môžeme robiť, čo chceme,“ smeje sa frontman Le Payaco Tomáš Sloboda. Obe skupiny si veľmi dobre rozumejú i v súkromí, preto sa rozhodli osláviť kapelové narodeniny spoločne veľkým októbrovým klubovým turné. Špeciálny dôvod na radosť má predovšetkým práve jedna z najobľúbenejších koncertných kapiel, zostava Le Payaco, pre ktorú je nadchádzajúce turné prvou šnúrou po 8 ročnej tour-prestávke.

LP_foto 01 Martina MlcuchovaAko skupiny sa okolo seba motáme a rešpektujeme už takmer 20 rokov. Le Payaco máme veľmi radi a na toto turné sa už tešíme. Keď sme plánovali šnúru, nápad ísť s „Pajácmi“ bol pre všetkých prirodzený a logický. …akože, prečo nás to nenapadlo skôr?!“ vysvetľuje Lasky z Pary na margo toho, ako vlastne vznikol nápad na spoločný projekt. V tom majú prsty Juraj a Danko – bubeníci miešajú nielen metličkami. Výborný nápad, nebol najmenší dôvod nesúhlasiť,“ pridáva sa frontman Le Payaco Tomáš Sloboda.

Para a Le Payaco sa na spoločnom pódiu stretnú po dlhých 18tich rokoch. Len málokto vie, že svoje prvé verejné koncerty totiž odohrali spolu! Počas nadchádzajúceho turné si teda spoločne zaspomínajú na svoje začiatky. Obľúbené koncertné zostavy sľubujú poriadne výživnú porciu dobrej hudby a zábavy počas celého turné. Ich lídri nezostávajú svojej povesti šoumenov nič dlžní ani v odkaze pre fanúšikov, ktorí sa na turné chystajú: „Sme v najlepšej kondícii a pripravení na Rock ‚n‘ Roll. Ľudia, ktorí nás ešte nevideli, majú veľkú šancu utrpieť kultúrny šok. Nie sme obyčajné, staré, poondiate kapely. Sme sk*****e dobré kapely! Dve veľké „Péčka“ roztancujú a rozospievajú Slovensko. Bude zábava!“ pozýva fanúšikov Le Payaco. „Veteráni sú opäť na cestách a spolu – bude to stáť za to!“ dodáva Para.

Vstupenky na všetky koncerty turné sú exkluzívne v predaji cez PREDPREDAJ.SK: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/1665/le-payaco–para-galaxy-alpha-tour-2014

TERMÍNY A MIESTA „LE PAYACO | PARA GALAXY ALPHA TOUR 2014“:

7.10. Trnava/ Art Klub

8.10. Nitra/ Music A Cafe

9.10. Nové Mesto nad Váhom/ Klub za Rampami

10.10. Banská Bystrica/ Záhrada/ Centrum nezávislej kultúry

11.10. Martin/ Mestská scéna

15.10. Žilina/ Mestské divadlo

16.10. Prešov/ Bizarre Music Cafe

17.10. Košice/ Collosseum Music Pub

18.10. Čadca/ Zion Club

FOTO: archív PARA, Martina Mlčúchová, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

23.10. Bratislava/ MMC

25.10. Trenčín/  Piano Club

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky