NovinkyKam na koncert?

ORANGE MUSIC LIVE UVÁDZA TURNÉ JANY KIRSCHNER K ALBUMU MORUŠA

Skvelá správa pre fanúšikov Jany Kirschner! Úspešná speváčka vyráža na slovenské turné. Jej najnovší hudobný projekt Moruša si budete môcť vypočuť aj naživo na šiestich exkluzívnych koncertoch pod hlavičkou Orange MusicLive.

Jana Kirschner prichádza po troch rokoch na slovenskú hudobnú scénu s výnimočným projektom Moruša. Novinka odvážne spája muzikantov z rôznych hudobných žánrov. Jana Morušu predstaví na špeciálnom turné, ktoré zahŕňa šesť exkluzívnych koncertov.

„Po 15 rokoch som úplne vymenila kapelu, bolo to pre mňa veľmi ťažké. Ale chcela som dať priestor mladým muzikantom a priniesť tak niečo úplne iné ako doteraz. Na turné predstavíme nové piesne z prvej časti albumu Moruša Biela. Ale zahráme aj piesne známe z predchádzajúcich albumov, ktoré prearanžujeme podľa charakteru tohto projektu. Na pódiu sa predstaví 14 muzikantov, rozhodne sa je na čo tešiť!“ Plánuje Jana Kirschner.

Kapelu tvoria českí a slovenskí hudobníci, ktorí už v Prahe a Bratislave skúšajú nový repertoár. Kompletne celá kapela sa s Janou Kirschner stretne až koncom októbra.

„Teším sa na skúšky aj na turné! Je to pre mňa veľká umelecká výzva. Nie je to niečo, čo človek robí každý rok. Celý projekt pripravujeme niekoľko mesiacov a jeho koncertná podoba by mala byť naozaj výbušná, energická, no zároveň jemná a poetická. Presne taká, aká je Moruša.“ Vysvetľuje Jana Kirschner.

Jana Kirschner si vie pracovné povinnosti dokonale zladiť so starostlivosťou o rodinu. Na turné zoberie aj svoju dcéru Matildu.

„Verím, že s pomocou našej rodiny a hlavne mojich rodičov to zvládneme. Predsa len nebudem prvá speváčka, ktorá koncertuje a cestuje so svojou dcérou. Niečo podobné robí aj SuzanneVega, ktorej dcéra počas jedného turné dokonca začala hrať na bubny… Dúfam, že Matilda si vyberie menej náročný hudobný nástroj.“ Prezrádza s úsmevom šarmantná Jana Kirschner.

Na Janu Kirschner sa vďaka Orange MusicLive môžu fanúšikovia tešiť 13. novembra v Trenčíne, 14. novembra v Bratislave, 15. novembra v Žiline a 16. novembra v jej rodnom Martine. Nasledujúci týždeň sa predstaví 19. novembra v Prešove a 20. novembra v Banskej Bystrici. Svoj projekt Moruša neskôr predstaví aj v Prahe a v moravskom meste Hranice. Turné v Českej republike Jana Kirschner plánuje na jar budúceho roka.

Vstupenky na turné Moruša Biela sú v predaji v sieti Ticketportal a na www.ticketportal.sk.

 

MORUŠA BIELA TOUR Slovenská republika

 

13. 11. 2013  Trenčín Piano Club                      19:00

14. 11. 2013  Bratislava Ateliér Babylon          19:00

15. 11. 2013  Žilina Mestské divadlo               19:00

16. 11. 2013  Martin Museum Bar                      19:00

19. 11. 2013  Prešov PKO Čierny Orol             19:00

20. 11. 2013  Banská Bystrica ŠH Dukla Štiavničky            19:00

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky